bbc.co.uk

Російський найманець зізнався, що всіма операціями на Сході України керують військові РФ

  Підрозділи російської армії допомагають бойовикам брати позиції українських військових на території Донецької та Луганської областей.

  Про це в інтерв'ю "ВВС Україна" повідомив командир відділення спецназу терористичної організації "ДНР" росіянин Дмитро Сапожников.

  Сапожников повідомив, що взяти стратегічний населений пункт Логвинове дозволило прибуття танків ЗС РФ. Сапожников визнав, що самі бойовики не змогли взяти позиції українців, поки в зазначений район протягом 3-5 днів не приїхали на допомогу російські танки і солдати з Бурятії.

  "Це російська армія, буряти. Завдяки їм, завдяки цій важкій техніці і взяли Дебальцеве. З боку "ЛНР" заходили танки і російські підрозділи ... Але я думаю, це вже не секрет, це все вже визнають, і росіяни визнають. Я дивлюся, і в інтернеті дуже багато інформації: визнали те, що росіяни служать, їх частин дуже багато. Тобто, в принципі, я зараз не говорю це як секретну інформацію. Це вже знають всі ", - наголошує російський найманець.

  При цьому Дмитро Сапожников додав, що завдяки російським підрозділам позиції вдається швидко захоплювати.

  "Поблизу Дебальцеве ми самі стояли і думали: ну от, будемо ще місяць тут в "котлі" їх тримати, мурижити. А в підсумку взяли протягом трьох днів", - розповів він.

  Також російський найманець заявив, що операції на Донбасі розробляють російські генерали, російські полковники, визначаючи стратегічні цілі та шляхи їх взяття.

  "Природно, всіма операціями, особливо такими масштабними, як "котли", керують російські військові, російські генерали. Вони створюють плани спільно з нашими командирами. Мені часто доводилося перебувати при штабі, приїжджати, доповідати якусь інформацію. І координація відбувається у них досить просто. Вони разом все це придумують, разом створюють, а ми виконуємо ", - повідомив командир відділення спецназу терористичної "ДНР.

  На питання чотму Росія не говорить відкрито про втрати російських громадян на Сході України, найманець відповів: "Коли я був там, я був упевнений, що всі знають про присутність російських військ на території України. Зараз, знаючи, що нічого не знають, відповідати на це питання складно. Я думаю, що якщо висловлюватися прямо про присутність російських військ, про втрати, то це означатиме пряме вторгнення в чужу державу. І, виходячи з цього, може бути великий резонанс на весь світ".

  "Чому Росія не говорить відкрито про втрати? Чому не ховає загиблих російських солдатів відкрито і з почестями, ви питаєте? Я це сам не дуже розумію. Але я знаю, що все лікування та допомога здійснюється, оплачується", - додав Сапожников. 

  Заступник міноборони Росії Микола Панков 11 березня повідомив, що навчання та польові заняття жодним чином не залежать від бойових дій на території України, куди російські військовослужбовці не направлялися і направлятися не будуть.

  Попередній матеріал
  Суд у справі Кернеса перенесено на 7 квітня
  Наступний матеріал
  Представлено два найкращі зразки дизайну авто патрульної служби України

  В Іловайськ прибули 600 російських найманців - штаб АТО

  На Донбасі з початку року знищено майже 7 тисяч російських солдатів та найманців

  СБУ оприлюднила відео допиту затриманого на Черкащині російського найманця

  Росія активно допомагає своїм найманцям, зброю везуть залізницею – Лисенко