фото Українська правда

Російські журналісти виявили у Дебальцевому колишніх контрактників Збройних сил РФ

  Російська газета "Комерсант" опублікувала матеріал про колишніх військовослужбовців Збройних сил РФ, які воювали в районі Дебальцевого на Донеччині на боці терористів.

  Кореспондент видання Ілля Барабанов поспілкувався з екс-контрактниками Михайлом, Олексієм, Артемом і Дмитром (їхні прізвища не називаються) - недавніми товаришами по службі в одній з російських військових частин.

  "І Мишко, і Льоша, і Артем, і Діма перед від'їздом підписали рапорти про звільнення. Якщо комусь із цих хлопців при штурмі Дебальцевого дуже сильно не пощастило, то не пощастило "добровольцю", - пише кореспондент.

  За словами російських військових, воювати на Донбас вони пішли за власним бажання. Командування частини рішення схвалило.

  У бесіді з кореспондентом один з "добровольців" зазначив, що "відрядження" на Донбас є безстроковим - "доки самі не виїдемо".

  У матеріалі Барабанова розкривається також і стратегія бойових дій на сході України: на виконання бойових завдань надсилаються професійно підготовлені бійці - "ті, хто вміють воювати". Після успішного закінчення операції на блокпости ставлять шахтарів та інших людей з мирними професіями, що  підтримують так звані "народні республіки". Вони охоче розповідають про своє шахтарське минуле телебаченню.

  "У якийсь момент можна і правда вирішити, що на війну з "хунтою" піднялися виключно місцеві, але потім хтось проговорюється: "За тим териконом буряти стоять... Ну донбаські індіанці". Усі посміхаються, всі все розуміють", - пише журналіст.

  Він також зазначає, що в останні дні перед остаточним штурмом Дебальцевого, щоб зайвий раз не показувати "бурятів", журналістам постаралися максимально закрити в'їзд до Вуглегірська, звідки розвивався наступ.

  Попередній матеріал
  Бойовики обстріляли Попасну під час видачі пенсії – Москаль
  Наступний матеріал
  Брифінг Міноборони та Генштабу щодо четвертої черги мобілізації

  Поблизу Маріуполя помічено російські розвідувальні літаки

  Втрата Україною Дебальцевого дозволила просунути російську наступальну операцію - НАТО

  На Донбасі зафіксований сплеск російської активності в повітрі - Пентагон

  Тимчук: "Дебальцівською операцією" командували кадрові російські офіцери