Росія офіційно не зверталась з приводу зустрічі з затриманими ГРУшниками - СБУ

  Російська сторона офіційно не зверталася до органів досудового розслідування з приводу організації зустрічі з утримуваними за рішенням суду під вартою громадянами РФ, військовослужбовцями ГРУ ГШ ЗС РФ капітаном Євгеном Єрофєєвим і сержантом Олександром Алєксандровим.

  Про це повідомляє радник голови Служби безпеки України Маркіян Лубківський на своїй сторінці у Facebook.

  "Керуючись нормами міжнародного права, зокрема, в тому числі Віденською конвенцією про консульські зносини від 1963 року, та укладеними з Російською Федерацією двосторонніми документами, зокрема консульською конвенцією від 1993 року, Служба безпеки за погодженням з МЗС України готова забезпечити доступ до утримуваних за рішенням суду під вартою громадян РФ, військовослужбовців ГРУ ГШ ЗС РФ капітана Єрофєєва та сержанта Алєксандрова", - написав він.

  Водночас, за словами Лубківського, станом на кінець робочого дня 22 травня, тобто на 18:00 за Києвом, російська сторона офіційно не зверталась до органів досудового розслідування з приводу організації зустрічі із згаданими військовослужбовцями.

  Радник голови СБУ також зазначив, що у разі надходження такого звернення, воно буде розглянуте відповідно до вимог чинного законодавства та міжнародних зобов'язань України.

  Нагадаємо, 16 травня в зоні проведення АТО в районі міста Щастя Луганської області було затримано двох російських офіцерів Головного розвідувального управління ГШ ЗС РФ капітана Євгена Єрофєєва і сержанта Олександра Алєксандрова під час спроби захопити стратегічний міст. В результаті зіткнення один український військовий загинув, троє отримали поранення. Один із затриманих російських сецпризначенців був поранений в руку, інший - в ногу. Затримані були переведені в Київ в Головний клінічний госпіталь Міноборони.

  19 травня українські слідчі оголосили підозру затриманим росіянам у вчиненні злочинів, передбачених ст. 258-3 КК України за участь у терористичній діяльності т.зв. "ЛНР", а в п'ятницю, 22 травня, Шевченківський райсуд Києва обрав для них запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 липня включно.

  Попередній матеріал
  В Криму вандали розгромили пам'ятник депортованим татарам
  Наступний матеріал
  На Київщині двох працівників газової служби затримали на хабарі у 80 тис. грн

  Російський журналіст не вважає полонених ГРУшників терористами

  Від полонених ГРУшників відмовилися усі в Росії, це неможливо цензурно описати – російський журналіст

  Російська поліція затримала журналіста, який спробував дізнатись правду про затриманих в Україні ГРУшників

  Затриманий капітан ГРУ: "Я розумію, що в Росії від мене відмовились, та й хрін із ними"