dt.ua

Росія може спробувати захопити Дніпровське водосховище - військовий експерт США

Щоб підтримувати життя в анексованому Криму, Росії потрібно контролювати надходження на півострів питної води і електрики. Для цього Кремль може вдатися до спроби захоплення Дніпровського водосховища.

Про таке в ефірі безстрокового телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив американський військовий експерт Філіп Карбер.

"Існує ціла низка можливостей, вони можуть далі тиснути на Україну і також згуртовувати так звані "Донецьку і Луганську республіки". Маріуполь для них також дуже важливий, тому що треба легітимізувати все це як законну територію. Так само і захоплену територію навколо Донецького аеропорту. Крім того, якщо зважати на те, що забрано Крим, існує велика проблема, оскільки 70% електрики, 70% продуктів і 80% питної води надходить на півострів з материка. І вони не зможуть це замістити чимось… Отже, вони тепер розуміють, що їм треба якось підтримувати півострів, а для того потрібно контролювати хоча б надходження питної води і електрики", - зазначив він.

"Їм потрібно наблизитися вздовж українського кордону і моря до джерел питної води. Захопити водосховище Дніпра… Безперечно Луганськ і Донецьк може поширитися на Запоріжжя, Дніпропетровськ, Харків, Херсон, Миколаїв та Одесу. В результаті можуть бути втрачені не лише ці території, а Україна може втратити свій доступ до моря, що є великою загрозою", - додав Карбер.

Разом з тим, військовий експерт не виключає того, що Росія може задовольнитися "замороженим конфліктом".

"Ми вже маємо це 20 років у Придністров’ї", - сказав Карбер.

Попередній матеріал
Лідер гурту Brutto Сергій Міхалок отримав документ на постійне проживання в Україні
Наступний матеріал
У 2015 році в Україні почастішали випадки збройних нападів - МВС

Російські терористи роблять вилазки – намагаються захопити в полон українських бійців

Через місяць терористи можуть захопити Авдіївку і Широкине - Дейнега

За спробами бойовиків захопити нові території Донбасу стоїть Росія - НАТО

Терористи не полишають спроб захопити вщент зруйновані Піски