5.ua

РФ відмовилася віддати заручників і окуповану частину українського кордону - Клімкін

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтвердив, що на переговорах у Берліні не вдалося досягти прогресу щодо обміну заручниками та повернення Україні контролю за її ділянкою російсько-українського кордону на Донбасі.

  Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", передає "Укрінформ". "Нам треба дати реальний політичний імпульс цьому процесові", - зауважив міністр.

  Він також додав, що "не можна говорити про якусь взаємодію в плані виборчих комісій і в цілому організації вільних і чесних виборів, коли у нас є заручники на Донбасі. Не можна взагалі говорити про безпеку, коли у нас немає реального виведення озброєнь, найманців і врешті-решт регулярних російських військ". Клімкін переконаний, що "всі ці питання повинні вирішуватися як єдиний комплекс".

  Як зазначається, не знайшла відгуку у російської сторони й ініціатива щодо створення робочої групи з питання кордону. "Російська сторона і підтримувані нею Донецьк і Луганськ цю ідею відкидають", - констатував глава МЗС України.

  Тим часом, це одне з ключових питань для ефективного проведення вільних і чесних виборів, "оскільки поки немає впевненості, що ситуація з безпекою змінюється на краще в плані виведення всього того, що було вкинуто на Донбас, ми не можемо говорити про вільні та чесні вибори", - резюмував Павло Клімкін.

  Нагадаємо, вчора, 12 вересня, у Берліні відбулася зустріч глав МЗС у "нормандському форматі".

  Попередній матеріал
  У Берліні розпочалася зустріч глав МЗС у "нормандському форматі"
  Наступний матеріал
  Штаб АТО: На Артемівському напрямку бойовики застосували великокаліберний кулемет