Реакція світу на теракт в Маріуполі

Хто стоїть за атакою на Маріуполь - бойовики чи безпосередньо Кремль - розмірковують у світі.

Реакція високопосадовців з різних країн на цей жахливий теракт - в огляді міжнародних оглядачів "5 каналу". 

Визнати так звані "ДНР" та "ЛНР" терористичними угрупованнями закликає світ Павло Клімкін.

На звернення українського міністра закордонних справ уже відгукнулася Латвія. Голова тамтешнього МЗС заявив - разом з Україною домагатиметься від світу такого рішення. Засудили напад на Маріуполь також у МЗС решти балтійських країн. Тамтешні дипломати підтримали і скликання Ради Безпеки ООН і можливе екстрене засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу. Голова литовського МЗС прямо заявив: за нападом на Маріуполь стоїть Росія. На думку Лінаса Лінкявічуса, Москва використала мирні переговори для переоснащення терористів. Припускають таку можливість і в МЗС Латвії.

Євросоюз засудив напад бойовиків на Маріуполь, утім як саме на нього відповісти, поки що розмірковує. З відповідними заявами виступили керівники основних інститутів ЄС. Голова Європарламенту Мартін Шульц зазначив: проросійські сепаратисти сіють на сході України терор та руїну. І таким чином демонструють повну зневагу до Мінського протоколу. Шульц сподівається, що переговори все же можна поновити. У саботажі мирного процесу звинувачує бойовиків і голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні. Як і Мартін Шульц, вона закликає Росію вплинути на бойовиків і припинити їх підтримку. В телефонній розмові з Петром Порошенком Моґеріні пообіцяла залишатися на зв’язку і стежити за розвитком ситуації. Розмовляв з Президентом України і Голова Європейської Ради Дональд Туск. Він налаштований рішучіше. На своїй сторінці у Twitter він пише: "Політика примирення лише заоохочує агресора до більшого насильства. Час будувати політику на основі холодних фактів, а не ілюзій".

Сполучені Штати долучилися до заяв Євросоюзу, що засуджують напад на Маріуполь. Голова Держдепу Джон Керрі заявив: сепаратисти публічно вихваляються порушенням Мінских угод. Він зазначив, що їхньому просуванню сприяє безвідповідальна та небезпечна допомога із боку Росії. За словами Керрі, в останні тижні Москва надала бойовикам сотні одиниць сучасного озброєння. Якщо так триватиме і надалі - застеріг голова Держдепу - США та союзники збільшать тиск на Росію.

Проросійські сепаратисти грубо порушують припинення вогню - заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи напад на Маріуполь. Утім з осудом він звернувся не до самих бойовиків, а до Росії. Генсек заявив, що упродовж багатьох місяців Москва на очах у світу підтримує наступальні дії на Сході України військами, танками, артилерією та сучасним озброєнням. Тепер генсек Альянсу знову закликав Москву припинити підтримку сепаратистів і дестабілізацію України.

Росія ж мовчить. Ані співчуттів загиблим, ані осуду обстрілу. На інтернет-сторінці тамтешнього МЗС - лише нарікання на утиски російськомовного населення Латвії. На сайті Кремля - новини з культурного життя російського президента.

КН, 5 канал

Попередній матеріал
Оприлюднено списки загиблих і поранених внаслідок обстрілу Маріуполя
Наступний матеріал
В Україні оголошено день жалоби за загиблими в Маріуполі
Теги:

Оприлюднено списки загиблих і поранених внаслідок обстрілу Маріуполя

Порошенко: обстріл Маріуполя підсудний Гаазькому трибуналу

Обстріл Маріуполя може призвести до формування антипутінської коаліції – експерт

Радник голови МВС: Маріупольський теракт – найкривавіший акт з боку РФ