5.ua

Радбез ООН знову не підтримав Росію, та зафіксував російський вплив на сепаратистів

  Постійний представник США при ООН Саманта Пауер впевнена, що події в східних регіонах України "були зрежисовані в Росії". Про це вона сказала в 13 квітня на засіданні Ради Безпеки, скликаному на вимогу Росії у зв'язку з ситуацією на південному сході України, передає

  При цьому, за думкою американської дипломатки, "російські ЗМІ поширюють чутки" про події в Україні. При тому, що протести в східних регіонах України мають характер "російської військової операції", заявила Саманта Пауер.

  Пауер припустила, що акції протесту на сході України - "це не демонстрації". За її словами, "в них беруть участь професійні сили, це військова операція".

  "Важко змиритися з поведінкою Російської Федерації, з її пропагандою, - сказала вона, - Не США загострили ситуацію. Це зробила Росія".

  Водночас постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін на засіданні зажадав перестати шукати у подіях на південному сході України "руку Москви".

  "Вистачить це робити. Вистачить поширювати небилиці про те, що ми зібрали армади військових на кордоні з цією країною, готових ось-ось, за кілька годин дійти мало не до Ла-Маншу. Пора зрозуміти, що на південному сході України народ глибоко стривожений за своє майбутнє, не хоче, щоб хтось, а тим більше ошалілі націонал-радикали, нав'язував йому свою волю", - підкреслив Чуркін.

  Натомість український представник в ООН Юрій Сергєєв впевнений , що протистояння на сході України, яке росіяни намагаються подати світовій громадськості як громадянську війну, є наслідком дій організованих терористичних груп.

  "За даними розвідки за останній місяць агенти спецслужб Росії почали  масштабну операцію. Росія збільшила військовий контингент біля кордону, відправляються підривні групи в складі 10-20 агентів спецслужб та ГРУ.  Україна має докази причетності спецслужб Росії до ситуації, яка зараз склалась на сході країни. Російських громадян щоденно затримує СБУ. Є десятки фактів. Вони всі арештовані, а їхні свідчення доводять існування мережі диверсантів. Також причетність Росії доводять і радіоперехоплення переговорів сепаратистів. Вони використовують зброю, яка знаходиться на озброєнні виключно російської армії. Та сама тактика, що й в Криму", - заявив представник України в Радбезі ООН. 

  Попередній матеріал
  Тисячі киян висаджували дерева минулої неділі
  Наступний матеріал
  В РНБО пояснили, чому в країні не вводиться надзвичайний стан