Рада підтримала за основу законопроект, який забороняє військовим в зоні АТО користуватися мобільними телефонами

  Верховна Рада України підтримала за основу проект Закону "Про внесення змін до статті 143 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних cил України" (№ 2531), внесений Кабінетом міністрів.

  За дане рішення проголосували 243 з 334 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

  Законопроектом передбачено, що в мирний час порядок зберігання і користування особистими фотоапаратами, магнітофонами, радіоприймачами, засобами мобільного зв'язку, комп'ютерною та іншою побутовою радіоелектронною технікою для військовослужбовців, що виконують обов'язки військової служби, встановлюється командиром військової частини.

  Військовослужбовцям, що виконують обов'язки військової служби, пропонується заборонити користуватися особистими засобами мобільного зв'язку: у районах проведення Антитерористичної операції; в умовах надзвичайного стану чи під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії. 

  Рішення про дозвіл на використання особистих засобів мобільного зв’язку у районах проведення АТО, а також в умовах надзвичайного стану чи під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії, приймається командиром військової частини.

  У пояснювальній записці зазначається, що метою проекту є посилення контролю за витоком інформації, зокрема з районів проведення Антитерористичної операції, протидія технічній розвідці, забезпечення належного рівня захищеності інформації, що циркулює в мережах систем зв'язку силових структур та правоохоронних органів держави, шляхом упорядкування використання мобільних телефонів та інших засобів мобільного зв'язку та передачі інформації військовослужбовців у мирний час, в районах проведення АТО, а також в умовах надзвичайного стану або під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії.

  Крім того, Рада має намір заборонити військовим використовувати пристрої зі знімною батареєю. Верховна Рада підтримала за основу проект закону № 2154 "Про внесення змін до закону України" Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України "щодо використання персональних пристроїв бездротового доступу" і відправила його на доопрацювання суб'єкту ініцатіви. Ініціатором проекту виступила нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Ірина Фриз.

  Попередній матеріал
  Французький фотограф покаже європейцям Україну у війні
  Наступний матеріал
  Учора в зоні бойових дій загинуло три українці

  На Маріупольському напрямку зменшилася кількість обстрілів – штаб АТО

  Росія продовжує постачати зброю та бойовиків: сьогодні в Донецьк приїдуть професійно підготовлені снайпери – штаб АТО

  За час проведення АТО в Донецькій області було заарештовано понад 370 бандитів

  Хроніка АТО за добу: бойовики продовжують використовувати заборонену Мінськими домовленостями зброю