прес-служба Міноборони

Рада дозволила в особливий період мобілізувати військових, які були демобілізовані за останні півроку

  Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

  За документ під реєстраційним №2805 проголосували 228 із 328 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі парламенту.

  Законом передбачено, що в особливий період не діє норма про заборону мобілізації тих, хто був демобілізований за останні півроку.

  У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що положеннями частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якими було доповнено цей Закон згідно із Законом від 18 березня 2015 року (зміни набули чинності 15 квітня 2015 року), передбачається встановлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних з числа громадян, які вже проходили військову службу та були звільнені у запас.

  В той же час парламент прийняв закон, відповідно до якого демобілізовані військовослужбовці переходять в оперативний резерв першої черги Збройних сил України.

  "Ми імплементували норму, що демобілізовані військовослужбовці не можуть підпадати під мобілізацію протягом півроку. А потім прийняли закон про те, що всі демобілізовані військовослужбовці переходять в першочерговий оперативний резерв Збройних сил України. Тут є невеликі протиріччя, і оця норма закону, яка забороняє мобілізовувати протягом півроку, і пропонується передбачити, що ця норма на особливий період не працює", - сказав глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський під час обговорення законопроекту в Раді.

  Попередній матеріал
  У США повідомили імовірну причину масштабної залізничної аварії
  Наступний матеріал
  Порошенко повідомив про втрати української сторони після Мінська-2

  Сьогодні в Раді планують розглянути поправки до мобілізаційного законодавства

  Порошенко підписав указ про демобілізацію тих, кого було призвано до лав армії рік тому

  Перших мобілізованих з п'ятої хвилі вже направили до навчальних підрозділів

  У Міноборони підбили підсумки четвертої черги мобілізації