Путін використовує теракти в якості політичної технології - експерти

Теракти, на кшталт обстрілу тролейбусу в Донецьку, використовуються російською пропагандою як політтехнологія для впливу на мешканців окупованих районів Донбасу, росіян та звичайних європейців.

Педалюючи насильство проти цивільних Кремль через підконтрольні ЗМІ переконує свою та західну громадськість, що в Україні йде громадянська війна. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. 

"Ця картинка спрацьовує не тільки в Україні, вона спрацьовує в Європі, Європейському союзі. Росія використовує також німецькомовні, франкомовні, англомовні ЗМІ і воює за інформаційну перемогу в усьому Європейському союзі. Якби не історія с "Боїнгом" ми би зараз мали зовсім інше відношення європейців – ми би мали перемогу російської інформаційної компанії, що в нас відбувається інформаційна війна. І вся ця підводка, що гинуть мирні мешканці, їм потрібна для того, щоб переконати, що українці далі вбивають українців", – заявив Олександр Солонтай.

Есперт підкреслив різницю у сприйнятті війни в українцями та європейцями: "Це ми з вами прекрасно бачимо російські регулярні війська. Історія з "Боїнгом" поставила риску для європейського істеблішменту, але росіяни продовжують війну за розуми простих європейців, тому що на відміну від Росії влада в Європі змінюються і в них є надія, що прийде нова хвиля нових політиків на виборах до Європарламенту, до національних урядів, і до влади прийдуть інші політики, які будуть орієнтуватися на громадян Євросоюзу, які вірять, що в Україні відбувається внутрішня міжусобиця, а не пряма російська агресія".

А голова правління Центру соціологічних та політичних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран звернув увагу на те, що терористичні акції – на кшталт обстрілу тролейбуса в Донецьку – не є чимось новим для російських політтехнологій. Для президента РФ Володимира Путіна це є частиною дипломатії. Про таке він теж заявив в ефірі "5 каналу".

"Подібні трагедії не є новиною для російських політтехнологій. Ми пам’ятаємо, що подібні  технології використовувались ще тоді, коли до Мінських угод були протистояння між російськими окупантами і Україною набагато сильніші. Якщо подивитись на історію самої Росії то ми побачимо, що терористичні акти в Росії досить часто використовувались для мобілізації електорату. Загадаємо, як Путін прийшов до влади – за досить дивним збігом обставин це сталось тоді, коли в під’їздах росіян раптом почали вибухати бомби і саме це дало можливість мобілізувати росіян довкола фігури Путіна, і після цього почалась друга Чеченська війна, яка дала можливість пояснити росіянам ці вибухи", – заявив Таран.

"Для Путіна ці терористичні акції – це теж частина дипломатії, тому що зрозумівши, що не вдається послабити санкції, він починає Заходу і Україні демонструвати, що буде, якщо не послаблювати санкції", – додав експерт.

 

Попередній матеріал
У Києві затопило один з проспектів, рух автомобілів ускладнено
Наступний матеріал
За добу загинуло троє учасників АТО, 50 поранені – РНБО

Місце обстрілу тролейбуса в Донецьку перебуває поза межами дії українських мінометів - Лисенко

З'явилось відео з місця розстрілу тролейбуса у Донецьку

У Донецьку 9 людей загинули внаслідок потрапляння снаряду в зупинку тролейбуса

Терактом в Донецьку Путін створює привід для подальшого наступу – Березовець