Путін атакує, бо боїться зміцнення ЗСУ та протестів населення окупованих територій – Гримчак

Причиною наступу російсько-терористичних військ стало швидке нарощення боєздатності української армії, наголошує колишній заступник голови Донецької ОДА, народний депутат VI скликання Юрій Гримчак.

Таке трактування подій прозвучало напередодні в ефірі "5 каналу".

"У Путіна були свої розрахунки, я думаю, вони все ж таки планували наступ на весну, як усі нормальні військові. Але довелося перегравати, тому що Україна досить швидкими темпами нарощувала свою військову міць. В нас оголошена мобілізація, де додатково до 100 тисяч військових можуть бути мобілізовані – у нас 2 тисячі кілометрів кордону з Російською федерацією, який потрібно захищати. І тому, я думаю, що розрахунок був такий – до весни вони укріпляться і ми з ними вже нічого не зробимо, тому треба наступати зараз. Не треба відкидати того, що для того, аби йти на перемовини треба мати певні козирі, і захоплення аеропорту був з їхньої точки зору такий козир", – вважає політик.

Також важливим фактором для відновлення активних бойових дій терористами стало загострення гуманітарної кризи під час перемир’я на окупованих підконтрольних бойовикам територіях, зазначив пан Гримчак.

"Є ще такий момент: як тільки встановлюється мир – згадайте, про що розмовляли мешканці окупованих територій місяць тому – вони розмовляли про те, що немає пенсій, немає зарплат і як в таких умовах жити. Як тільки зупиняється артилерійська канонада – люди починають задавати питання як жити далі, і вони нічого з цим зробити не могли. Тепер всі пояснення є – у нас війна, яка ту пенсія, яка зарплата", – підкреслив Юрій Гримчак.

 

Попередній матеріал
Ахметов вважає, що в ГПУ питань до нього більше немає
Наступний матеріал
В зоні АТО побудовано дві лінії оборони

Війна на Донбасі не закінчиться цього року – Солонтай

Терористи продовжують вбивати мирне населення Донбасу

Українська влада не має реагувати на "тролів" та істерики в соцмережах – Гримчак

Росіяни почали навчання бойової авіації в Криму