Фото ipnews.in.ua

Путіну треба прочитати Мінські угоди і просто виконати все, що там написано - Яценюк

  Росія повинна дотримуватися Мінських домовленостей і вивести свої війська з Донецької та Луганської областей, а також Криму.

  Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє прес-служба уряду.

  "Доки в Кремлі для себе не приймуть рішення, що Росія повинна перестати бути державою-агресором, яка захоплює території, а має нарешті усвідомити свою відповідальність перед світом за мир і стабільність, і забратися як з Донецька й Луганська, так і з Криму, - до того моменту російські терористи будуть далі намагатися нагнітати ситуацію і дестабілізувати ситуацію в цілому в Україні", - наголосив він.

  Прем'єр зазначив, що Україні необхідно відновити контроль над своїми територіями і повернути їх до нормального життя. Проте зробити це без жертв можливо лише в тому випадку, якщо Росія почне виконувати Мінські домовленості.

  "15 тисяч людей поранено, понад 6 тисяч вбито внаслідок військового конфлікту, який спровокований Росією... Як треба вирішити конфлікт? Володимиру Путіну треба взяти документ, який називається Мінські угоди, прочитати і виконати все, що там написано. Перше - забрати своїх бандитів. Друге - вивести війська", - сказав він.

  Яценюк також зазначив, що після цього можливе проведення прозорих і демократичних виборів, відновлення економічного життя в цих регіонах і, зокрема, відновлення роботи банківського сектора, а також трансляція українських телеканалів.

  Водночас, він наголосив, що такий сценарій на даний момент не є реалістичним.

  "Я дуже хочу, щоб він відбувся. Тільки Путін не хоче, щоб він відбувся – відбувається ескалація сил, нагнітання техніки, постійні поставки зброї, постійні погрози", - зазначив прем'єр.

  Попередній матеріал
  На субсидії на одну сім'ю припадатиме близько 8 тис. грн на рік - Яценюк
  Наступний матеріал
  У Німеччині відзначають 70-річчя звільнення концтабору "Заксенхаузен"

  Президент Франції розповів, про що говоритиме з Путіним у Єревані

  Путін заявив, що в неофіційній обстановці вони з Порошенком переходять на "ти"

  Поставка Ізраїлем зброї Україні не змінить результат конфлікту, а лише приведе до збільшення жертв - Путін

  Путін допускає можливість визнання Росією "ДНР" і "ЛНР"