Фото із відкритих джерел

Путін під час телефонної розмови "нормандської четвірки" підтримав миротворчу місію на Донбасі

  Можливість розміщення миротворчого контингенту на Донбасі вперше підтримав російський президент під час телефонної розмови "нормандської четвірки".

  Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову у "нормандському форматі" з президентом Франції Франсуа Олландом, президентом РФ Володимиром Путіним та федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

  Петро Порошенко, Франсуа Оланд, Ангела Меркель і Володимир Путін разом наголосили на необхідності виконання Мінських домовленостейта закликали до неухильного дотримання всеохоплюючого режиму припинення вогню на Донбасі. Вони також наголосили на необхідності доступу ОБСЄ для виконання моніторингу. Підтримали і пропозицію Петра Порошенка про демілітаризацію Широкиного і розміщення там поста  інспекторів ОБСЄ.

  Співрозмовники підтримали пропозицію Президента України про демілітаризацію Широкіного та розміщення в ньому поста ОБСЄ. Натомість правопорядок може забезпечувати українська міліція. В контексті обговорення шляхів мирного врегулювання Президент Путін погодився із можливістю розміщення миротворчого контингенту на Донбасі. Крім того, Порошенко наголосив на неприпустимості переміщення так званих гуманітарних конвоїв РФ через неконтрольовані Україною ділянки кордону із Росією.

  Таколж у повіджомленні йдеться, що Порошенко вкотре закликав Президента РФ звільнити Надію Савченко. Співрозмовники також торкнулись інших питань безпекового, гуманітарного та економічного характеру.

  Попередній матеріал
  В парламенті розробляється законопроект про резервну армію - віце-спікер Ради
  Наступний матеріал
  У разі демілітаризації Широкиного Маріуполь залишиться надійно захищеним - Міноборони

  Без згоди РФ проведення миротворчої місії на Донбасі під егідою ООН буде неможливе - Клімкін

  Миротворча операція не буде альтернативою місії ОБСЄ - Президент

  Лідери "нормандської четвірки" обговорили ситуацію на Донбасі

  США готові долучитися до переговорів у "нормандському форматі"