порошенко Берлін
5.ua

Припинення вогню на Сході України немає - Порошенко

  Глава держави зустрівся з Канцлером Німеччини. Лідери планують обговорити ситуацію на Сході України, зокрема виконання Мінських домовленостей.

  До початку переговорів Петро Порошенко наголосив, що припинення вогню на Донбасі немає, а Україна і досі втрачає найкращих своїх синів.

  "На жаль, ми сьогодні маємо констатувати, що немає припинення вогню. Україна кожен день втрачає найкращих своїх синів. Україна не може дочекатися з полону заручників. І сьогодні більше 400 заручників перебуває у нелюдських умовах, в умовах гуманітарної катастрофи, в полоні в бойовиків. Більше 30 перебувають на сьогодні в застінках Російської Федерації", - сказав глава держави.

  Ангела Меркель, з свого боку, теж зазначила, що ситуація і далі залишається напруженою саме через недотримання сторонами взятих на себе зобов’язань. А саме  щодо відведення важкої техніки.

  "Ситуація щодо відведення важкої техніки, зокрема у Широкиному та поблизу аеропорту, все ще напружена. Звідти надходить інформація про загиблих військових. Я також спілкуюся з паном Хугом із місії ОБСЄ в Україні і ми дуже хочемо, щоби саме цей пункт щодо відведення важкої техніки був виконаний усіма сторонами", - зазначила Ангела Меркель

  Президент України перебуватиме у Німеччині два дні. Завтра в Аахені він візьме участь у церемонії вручення міжнародної премії Карла Великого. Там же відбудуться зустрічі глави держави з європейськими лідерами.

  Попередній матеріал
  Місцеві вибори на Донбасі можна провести лише відведення важкої зброї та дотримання перемир’я - ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Консолідована позиція ЄС і США стосовно санкцій проти Росії зберігається - експерт

  Сьогодні у полоні бойовиків перебуває більше 400 українців - Порошенко

  Порошенко і Керрі скоординували подальші дії для деескалації ситуації на Донбасі

  Порошенко і Бренде обговорили подальшу військово-технічну співпрацю України і Норвегії

  Україна очікує на сувору реакцію світу щодо проведення бойовиками військового параду - Порошенко