5.ua

Прокуратура вважає нічний напад на військову частину в Артемівську терористичним актом

  Кримінальне провадження за статтею "тероризм" почала розслідувати військова прокуратура щодо штурму військової частини в Артемівську. Про це повідомив начальник Донецького військового гарнізону Сергій Камеш.

  За його словами, близько півсотні людей о другій ночі підійшли до центральної бази бронетехніки. Викликали командира та вимагали, щоби солдати склали зброю й залишили частину. Коли ж отримали відмову – почали штурм. Бій прийняли українські десантники з військової частини в Краматорську, та підрозділи спецпризначення з Кіровограду. Активна фаза штурму тривала близько 45 хвилин, а загалом стрілянина не вщухала 2,5 годин.

  Відбивати напад військовим допомагали додаткові підрозділи МВС та СБУ. За даними чільника Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова, на частину в Артемівську напали озброєні терористи на чолі з російським спецпризначенцем, якого вже бачили у Слов'янську. Українські військові успішно відбили атаку, при цьому один солдат-контрактник зазнав поранення. Він перебуває під контролем лікарів, зараз загрози його життю немає.

  Радник міністра оборони Юрій Повх дав іншу чисельність нападників – до 100 осіб – та підкреслив, що вони застосували автоматичну зброю, гранатомети та ручні гранати. Посадовець підкреслив умілі дії командування та швидке розгортання резервів і наявних сил та засобів напад, завдяки чому напад було відбито, а територія частини контролюється підрозділами Збройних сил.

  Попередній матеріал
  Росіяни зафіксували, як їхні "миротворці" прямують до українського кордону
  Наступний матеріал
  Військові взяли на озброєння модернізований десантно-транспортний гелікоптер