5.ua

Прокуратура оскаржить останні сепаратистські дії на Луганщині

  Генеральна прокуратура нагадала організаторам сепаратистських акцій на Луганщині про суворі наслідки їх дій.

  Відповідне звернення розповсюдила прес-служба Генеральної прокуратури України.

  "У понеділок 21 квітня правоохоронні органи Луганщини зафіксували активність малочисельних груп невідомих громадян, що в окремих районах області без попередження та узгодження з місцевою владою та широкою громадськістю організовували і проводили несанкціоновані мітинги.

  Порядок денний цих зборів носив незаконний характер, заклики під час них вирізнялися антиконституційними вимогами до порушення територіальної цілісності України, в тому числі, з використанням федералістських настроїв. Таким чином, самі мітинги можна було охарактеризувати як однозначно нелегітимні.

  Виступи учасників на мітингах, їх символіка та гасла федералізації, заклики провести місцевий референдум містили яскраво виражені сепаратистські ознаки. Розцінюючи ці збурення на Луганщині як протиправні, прокуратура області внесла відомості про них до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Стан досудового розслідування перебуває на особистому контролі прокурора Луганської області." - йдеться в повідомленні.

  У свою чергу Генеральна прокуратура України ще раз нагадала "організаторам провокаційних збіговиськ про подальші суворі наслідки подібних антидержавних кроків. У разі формулювання сепаратистських вимог і винесення рішень в документальному вигляді, цим неадекватним проявам буде надано жорстку правову оцінку. Відповідно такі рішення будуть без зволікання оскаржені в судовому порядку з відомими наслідками."

  Нагадаємо, у Луганську загарбники будівлі СБУ планують оголосити про створення "Луганської народної республіки". Про це на мітингу в місті оголосили ведучі, які виступали зі сцени.

  Попередній матеріал
  Віце-президент США - вже у Києві
  Наступний матеріал
  В Україні здивовані, що Лавров не в курсі виконання Києвом Женевських угод