Фото 24tv.ua

Прокуратура оприлюднила інфографіку щодо розслідування російського вторгнення в Україну

За результатами розслідування оголошено підозру начальнику Генштабу ЗС РФ та низці російських військових.

Справа за фактами агресивної війни РФ проти України була розпочата ще 31 травня 2014 року, повідомляє прес-служба Генпрокуратури. Серед фактів злочинів – створення на території Донецької та Луганської областей терористичних організацій; планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни; вербування, навчання, фінансування та матеріальне забезпечення найманців з метою використання у збройному конфлікті на Сході України високопосадовцями Збройних Сил Російської Федерації. Про це у середу, 5 серпня, повідомив Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на спільному брифінгу з начальником Головного слідчого управління СБУ Григорієм Остафійчуком.

За результатами досудового розслідування здобуто достатні фактичні дані для повідомлення підозри начальнику Генерального штабу ЗС РФ Валерію Герасимову та 10-тьом встановленим військовослужбовцям Збройних Сил Російської Федерації. "Зазначені підозри офіційно вручені військовим Російської Федерації у період з 28 липня 2015 по 4 серпня 2015 року", - уточнив Анатолій Матіос.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

За наявними даними, начальник Генерального штабу ЗС РФ генерал-полковник Валерій Герасимов починаючи з 2013 року здійснював безпосереднє керівництво розробкою та реалізацією злочинного умислу, спрямованого на порушення суверенітету і територіальної цілісності України. У липні 2013 року він ініціював розширення повноважень Генштабу РФ щодо координації діяльності усіх федеральних органів виконавчої влади. З грудня 2013 року по лютий 2014 року за допомогою усіх видів медіа ресурсів РФ організовано та розпочато ведення інформаційно-пропагандистської підривної діяльності та негативне викривлення подій на "Євромайдані".

У березні-квітні 2014 року путінський начштабу організував навчання, фінансування, постачання озброєння, боєприпасів та військової техніки злочинним групам, які під безпосереднім керівництвом розвідувально-диверсійних груп ГРУ, разом із парамілітарними формуваннями російського "казачєства" та укомплектованим громадянами РФ батальйону "Восток" створили терористичні організації "ДНР" та "ЛНР", здійснивши захоплення адміністративних будівель та ключових об’єктів військової та цивільної інфраструктури.

24 квітня 2015 року начальником Генштабу РФ проголошено військові навчання у прикордонних районах з Донецькою та Луганською областями військових сил і засобів РФ, куди передислоковано понад 100 російських військових баз, зосереджена важка військова техніка та контингент військовослужбовців у кількості 30-40 тисяч чоловік – наголосив Анатолій Матіос, констатувавши що все це доведено слідством.

У період з 8 по 23 серпня 2014 року за наказами Герасимова по позиціях сил АТО на напрямках Савур-Могили – Успенки – Амвросіївки з території РФ систематично здійснювалися масові ракетно-артилерійські обстріли з установок "Град", "Смерч", "Ураган".

Для стримування наступу сил АТО в напрямку Іловайська та недопущення оточення Донецька Герасимов наказав посилювати незаконні збройні формування військовою технікою, озброєнням, боєприпасами в районі міст Іловайськ, Шахтарськ, Торез, Сніжне Донецької області.

З цією ж метою ним було прийнято рішення щодо розв’язання та ведення агресивної війни проти України шляхом вторгнення окремих підрозділів ЗС РФ, дислокованих у прикордонних районах, на територію України та їх маршу в район Іловайська для військової підтримки терористичних організацій (наказ віддано підлеглими командирами 24.08.2014, і реалізовано трьома батальйонно-тактичними групами у складі більше 3,5 тис. осіб, близько 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат із рейковими тактичними позначками сил АТО.

Як зазначив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, вказаними злочинними діями начальника Генштабу РФ порушено ряд положень міжнародного права: Меморандуму про гарантії безпеки від 05.12.1994; ч. 4 ст. 2 Статуту ООН; Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103; Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 14.12.1974 № 3314, Конституції України, Закону України "Про оборону України".

Попередній матеріал
У списку полонених СБУ представила 183 українців – Тандіт
Наступний матеріал
Делегація Конгресу США провела зустрічі з Кличком, Турчиновим та Яценюком