president.gov.ua

Президент затвердив антикорупційні зміни до законодавства

  Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції".

  Як повідомляє прес-служба Президента, закон №597-VIII від 14 липня сприятиме посиленню громадського контролю за владою, зниженню рівня корупції та посилення захисту права власності.

  Документ запроваджує додаткові заходи контролю за особами, які призначаються на відповідальні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, відновлення довіри в громадян до системи влади в Україні, а також створює умови для забезпечення відкритості, прозорості та публічності влади усіх рівнів.

  Зокрема, законом передбачається спрощення процедури доступу до відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

  Також Закон "Про дорожній рух" доповнюється статтею 34-1, якою врегульовується питання надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру. Закон "Про запобігання корупції" доповнюється змінами щодо місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації, а саме: назви області, району, населеного пункту, в яких знаходиться об'єкт.

  Нагадаємо, 5 серпня Президент підписав закон, який посилює ефективність Національного антикорупційного бюро України. Законом НАБ включається до числа державних органів боротьби з організованою злочинністю, а також до кола суб'єктів забезпечення національної безпеки.

  Попередній матеріал
  Війна Путіна з сиром спричинила хвилю "тролінгу" у соцмережах
  Наступний матеріал
  У Луганській області ліквідували плантацію конопель площею 7 га (фото)