Представник Генштабу розповів про особливості процесу мобілізації: покарання за ухилення і перехід мобілізованих до контрактної служби

  Наразі актуальним питанням є ухилення від виконання військового обов'язку.

  Про це заявив у ході брифінгу перший заступник начальника  Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай.

  "Є гостре питання – ухилення від виконання військового обов'язку. Закон України передбачає жорсткі покарання для тих, хто ухиляється від цього. Так, самокалічення або симуляція хвороби караються строком до двох років. Відмова від несення служби – строк від 2 до 5 років. Ця відповідальність значно зростає під час режиму воєнного стану або бойових дій", - твердить функціонер Генштабу ЗСУ.

  За його словами, ряд мобілізованих раніше людей підписали контракти на продовження служби,  наразі отримують підвищену платню.

  "Що стосується заходів, які паралельно будуть відбуватися з мобілізацією – буде звільнення військовослужбовців, які були призвані під час третьої хвилі мобілізації. Разом з тим, частина мобілізованих виявили бажання продовжити службу і уклали контракти на продовження служби. Вони призначені на офіцерські, сержантські посади, працюють інструкторами. Такі кадрові військові, рядові, отримують дев'ять тис. гривень, сержанти – 11 тис. гривень, офіцери – більше 12 тис. гривень",  - каже Талалай.

  Попередній матеріал
  На Вінниччині СБУ викрила інформатора російських спецслужб
  Наступний матеріал
  У Кременчуці дощ спричинив повінь