полонений терорист ДНР 5.ua

"Правий сектор" намагається виміняти затриманого терориста на свого полоненого бійця

Добровольці кажуть – мали вже відповідні домовленості із бойовиками, проте обмін був зірваний. Подробиці дізнався кореспондент "5-го каналу" Олексій Братущак, який нині перебуває у зоні АТО.

7-й батальйон "Правого сектору" минулої п'ятниці провів спецоперацію – бійці знищили опорний пункт російських терористів під Донецьком та взяли одного полоненого.

Він уже встиг розповісти, що зброю бойовикам доставляють з Росії, але хто саме – не знає. Затриманий – Віктор Коробкін – 21-річний житель Костянтинівки. За кілька днів, каже, змінив своє ставлення до "Правого сектору". В бою він втратив пальці, але отримав медичну допомогу від українських добровольців.

Цей бойовик – син одного з командирів бандформування "ДНР". З ним веде переговори заступник комбата, домовляється обміняти на двох своїх бійців. У перші дні батько сепаратиста погоджувався, але потім втрутились росіяни і забонили обмін, каже заступник командира 7-го батальйону ДУК "Правий сектор" із позивним "Рем".

Про плани 7-го батальйону "Правого сектору" розповідає комбат. Каже, що основна робота його бійців – розвідувально-диверсійна. Але і допомогу Збройним силам надають – передусім у протидії ворожим диверсійним групам. "Відслідковуємо, де їх можливі проходи. Виставляємо там секрети, щоб можна було контролювати територію цих проходів, дороги відповідні перекриваються", – ділиться в.о. командира 7-го батальйону ДУК із позивним "Кран".

Заступник комбата демонструє збройову кімнату. Згадує, коли прийшов у батальйон, на 15 бійців був один карабін. Переконує, що значну частину зброї здобули у боях, а перший час допомагали Збройні сили.

Один із бійців поскаржився: телеканали, які приймає телевізор на базі "Правого сектору" за кілька кілометрів від Донецька – це "Оплот", LifeNews та "ДНРівський" "Первый республиканский". Хлопець обурюється, що у списку – жодного українського. Проблеми є і з інтернетом та мобільним зв'язком. Тож батальйон майже відрізаний від інформації про життя в тилу.

Окрім українців у 7-му батальйоні є громадяни Ізраїлю, Росії. Боєць із позивним "Шаман" – зМолдови. В Україні вже 9 років, має дружину, чотирьох дітей. Уже навчився спілкуватися українською, а от громадянство отримати не може. "Хочу мати громадянство України чому, тому що у мене тут і діти вже, є для кого тут жити далі", – каже воїн.

Олексій Братущак, Віктор Прокопенко, Донеччина, "5 канал".

Попередній матеріал
З російським консулом зник зв'язок після візиту до ГРУшників - ЗМІ
Наступний матеріал
У США продовжуються дебати щодо можливого надання зброї Україні - Байден

"Правий сектор" захопив у полон командира підрозділу бойовиків з "ДНР"

Терористи нищать інфраструктуру окупованих населених пунктів, щоб виправдати російські "гумконвої" - Мотузяник

"Правий сектор" призупинив мобілізацію бійців

Адвокат одного із ГРУшників просить випустити підзахисного з-за ґрат