5.ua

Пошуковці на Донбасі допомагають знайти загиблих українських бійців

  Знайти та ідентифікувати всіх загиблих у зоні Антитерористичної операції – таке завдання поставили перед собою волонтери з пошукових громадських організацій України. Про це активісти розповіли на прес-конференції у Києві.


  Сьогодні пошуком займається одна мобільна група в районі Савур-Могили. Пізніше планують розпочати пошук у Іловайську, а згодом по всій території АТО. Пошуковці домовляються з бойовиками "ДНР" та "ЛНР", українськими силовиками про коридор для волонтерів. Терористи дають добро лише для тих, хто не є українським військовим або не ангажованим політично.

  Волонтерами вже знайдено 18 тіл загиблих в районі Савур-Могили, серед яких ідентифіковано 1-го військовослужбовця Збройних сил України. Пошуки ведуться повільно через те, що місця бойових дій у зоні АТО заміновані і волонтери приступають до пошуку лише після роботи саперів, яких у активістів не вистачає.

  За офіційними даними Збройних сил України, у зоні АТО загинуло 723 українські військовослужбовці. Попередні оцінки втрат серед всіх українських силовиків загалом можуть сягнути трохи більше тисячі бійців.

  Попередній матеріал
  На Житомирщині урочисто зустрічали бійців 30-ї мехбригади, які повернулись із зони АТО
  Наступний матеріал
  У Міносвіти та науки розповіли про відстрочку від призову до війська
  Loading...