біопаспорт 5.ua

Пораненим бійцям для виїзду на лікування можуть зробити біометричний паспорт у шпиталі

Міграційна служба запустила першу мобільну станцію для оформлення документів. Пораненим військовим для термінового виїзду за кордон на операцію або реабілітацію тепер зможуть зробити біометричний паспорт просто у палаті. Поки процес в тестовому режимі, але робить свою справу у столичному військовому шпиталі.

Військовослужбовець ЗСУ Дмитро Бондар потрапив до шпиталю у січні. Під час оборони Донецького аеропорту він був серйозно поранений. Після численних операцій йому необхідно заново вчитися ходити. Волонтери домовилися щодо реабілітації Дмитра у закордонній клініці. Їхати треба вже наступного місяця.

"Паспорт мені потрібний для того, щоб виїхати на реабілітацію закордон. зараз є такий шанс. Для цього потрібно паспорт. Така є нагода. Сам я туди доїхати не зможу", - каже Дмитро Бондар.

Мобільну станцію для оформлення біометричних паспортів розгорнули просто у коридорі травматологічного відділення. Поранені бійці можуть сфотографуватися та залишити відбитки пальців поміж процедурами. Всі данні миттєво потрапляють до загальної бази даних.

Олександр Зозуляк грошей на протезування ще не назбирав. Але його вже чекають у клініках Ізраїлю та Німеччини. Тож вирішив закордонний паспорт оформити наперед.

Мобільну станцію можна використовувати навіть у палатах, де лежать поранені, які поки що не можуть підвестися з ліжка. Закордонні паспорти потрібні кожному другому пораненому, розповідають волонтери. Кажуть, іноді рішення про поїздку ухвалюють за кілька годин.

Готовий біометричний паспорт бійці зможуть отримати максимально швидко. Проте на разі він залишається не безплатним.

Мобільну установку розробили українські фахівці. Поки що вона працюватиме у столичному військовому шпиталі у тестовому режимі.

Більше – в сюжеті "5 каналу", Юлія Божко, Леонід Коваленко

Попередній матеріал
Воскову фігуру Мессі виставили в музеї мадам Тюссо у Нью-Йорку
Наступний матеріал
В України, Грузії, Молдови різні шляхи для Європи - дипломат

З червня українцям доведеться надавати біометричні дані для отримання "шенгену" - МЗС

Посольства країн ЄС отримали зразки українських біометричних паспортів

Міграційна служба попереджає українців про шахрайство з оформлення біометричних паспортів

В Україні видали перші біометричні паспорти