бійці 5.ua

Поранені в зоні АТО українські бійці вирушили на реабілітацію до Литви

Група українських бійців, які після поранень у зоні АТО потребують тривалої реабілітації, вирушили з Дніпропетровська до Литви.

Четверо бійців 93-ї механізованої та 25-ї повітряно-десантної бригад пройдуть курс реабілітації у військовому центрі в місті Друскінінкай, який спеціалізується на відновленні функцій опорно-рухового апарату.

Серед бійців Володимир Карпенко, військовослужбовець 25-ї повітряно-десантної бригади. Майже рік тому під час боїв за Нижню Кринку на Донеччині отримав контузію. До лікарів звернувся вже після виведення підрозділу із зони бойових дій.

Відновити повноцінне функціонування правої руки за допомогою литовських військових лікарів сподівається доброволець Роман Колдомасов. У складі 93-ї механізованої бригади він із січня по березень боронив Донецький аеропорт.

"Рука відновилася відсотків на 70, але хочеться вилікувати її до кінця, щоб піти воювати, щоб не залишитися інвалідом", - говорить Роман Колдомасов.

Литовський військовий реабілітаційний центр у місті Друскінінкай спеціалізується саме на відновленні функцій опорно-рухового апарату. Українських військових, стан яких, за рекомендаціями лікарів, можна значно покращити, відправляють до європейської клініки щомісяця. Витрати на реабілітацію бере на себе литовська сторона.

У литовській клініці бійці перебуватимуть три тижні. Загалом же за цей рік уже 30 військовослужбовців пройшли курс реабілітації у цьому закладі.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал".

Нагадаємо, у червні цього року 14 військовослужбовців та двоє волонтерів вирушили на реабілітацію до Словаччини. Реабілітація для них безкоштовна, її оплатив уряд Словаччини, решту витрат взяла на себе міжнародна волонтерська організація в Україні.

Попередній матеріал
Українська делегація візьме участь у технічній реконструкції катастрофи МН-17 – Зубко
Наступний матеріал
Житомирські військовослужбовці продавали техніку, призначену для потреб АТО