Полковнику харківської міліції, який наказав розігнати місцевий Майдан, оголошено про підозру

  Одному з колишніх представників керівного складу Харківського міського управління ГУ МВС України в області оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).


  Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

  "Встановлено, що за вказівкою полковника міліції, який мав забезпечувати охорону громадського порядку біля Академії внутрішніх військ МВС України 19 лютого цього року, почався розгін мітингувальників. Правоохоронці фактично застосували силу до мирних, неозброєних демонстрантів, через що кілька громадян отримали тілесні ушкодження", - сказано в повідомленні.

  "Більше того, через недбалість колишнього правоохоронця до охоронюваного периметру, створеного міліціонерами, безперешкодно зайшло близько 100 так званих "тітушок", які побили мітингувальників, спричинили тілесні ушкодження представникам ЗМІ та розбили камери операторам кількох телеканалів", - зазначили у прокуратурі.

  Згідно з повідомленням, під безпосереднім керівництвом полковника міліції, з місця проведення мітингу правоохоронцями безпідставно затримано та доставлено до райвідділу 12 мітингувальників, на яких незаконно складено адміністративні протоколи за ст. 185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків). При цьому жодного з "тітушок" міліціонерами не затримано.

  "Лише за втручання прокуратури всі постанови суду про 15-добовий арешт цих громадян скасовано", - додали в повідомленні.

  Наразі екс-міліціонеру обрано запобіжний захід – особисте зобов'язання.

  Матеріали щодо протиправних дій "тітушок" слідством виділено в окреме провадження за ч. 1 ст. 171, ч. 1 ст. 296 КК України (перешкоджання професійній діяльності журналістів та хуліганства).
  Попередній матеріал
  103 людини заарештовано на Донеччині за підозрою у тероризмі від початку АТО - ГПУ
  Наступний матеріал
  У Вінниці на протести вийшли 5 тисяч людей