Хуг в касці ОБСЄ (Донецьк) 5.ua

Після того, як у Донецьку розмалювали машини ОБСЄ, місія обмежить свою активність

  Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має намір обмежити свою активність у Донецьку у зв'язку з тиском на спостерігачів, зокрема, після того, як автомобілі ОБСЄ залила фарбою група невідомих у Донецьку.

  Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії Олександр Хуг. "Доки ситуація не зміниться, ми будемо використовувати деякі обмеження в нашій роботі. Я маю бути впевненим, що мої неозброєні цивільні спостерігачі жодним чином не будуть поставлені під загрозу. Я маю переконатися, що органи, відповідальні тут за безпеку, надають її", - сказав Хуг на прес-конференції в Донецьку, коментуючи акт вандалізму, коли напередодні 30 автомобілів ОБСЄ були обляпані фарбою і покриті малюнками з аерозольних балончиків.

  За словами Хуга, ця акція була професійно організована, представники місцевих правоохоронних органів її не припинили. "Від 200 до 300 осіб в одну мить з'явилися тут. У своєму житті я бачив достатньо протестів і спонтанні неорганізовані протести не статься так. Також виїзди з нашої парковки були досить професійно заблоковані автобусами і автомобілями", - розповів заступник голови місії ОБСЄ.

  "Я не заперечую проти протестів, доки вони залишаються мирними. На жаль, вчорашній протест не був ні тихим, ні мирним... Для мене найважливіше ось що: машини зазнали вандалізму, на цьому самому місці перебували представники поліції "ДНР", і вони не зробили нічого, щоб не допустити цього. І мене це дуже непокоїть. Нездатність захистити майно - не та річ, на яку я готовий закрити очі", - заявив Хуг.

  Попередній матеріал
  Не всі в парламенті підтримують Президента у бажанні внести зміни до Конституції щодо децентралізації
  Наступний матеріал
  Омбудсмен РФ з'ясувала місцезнаходження Савченко