тристороння контактна група ZN.ua

Підсумки зустрічі Тристоронньої контактної групи: зрив обміну заручниками та обстріли попри режим тиші

Результати чергового раунду переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську представник України Ірина Геращенко охарактеризувала, як без жодного прогресу.

Ірина Геращенко відзначила, що висунувши в останню хвилину неприйнятні умови, бойовики зірвали вже узгоджений обмін заручниками, а також так і не змогли пояснити, чому попри домовленість про режим тиші на Сході України позиції українських військових щодня під обстрілами.

"Вчергове було зірвано пропозиції України щодо звільнення незаконно утримуваних осіб. Ми надали конкретні пропозиції 6 січня. Ми приїжджаємо на засідання і немає відповіді на наші пропозиції. Перед нами починають писати, якісь списки складати і закінчується все пропозицією цинічною, просто, яку коментувати соромно, а давайте ми вам відпустимо уже не 25 людей, не 21 людину, а 17 людей, а за це ми вимагаємо 63", - зазначила Ірина Геращенко.

Представник ОБСЄ у Тристоронній групі Мартін Сайдік після зустрічі заявив, що Київ веде прямі переговори із сепаратистами щодо обміну заручниками, пообіцявши більше подробиць з цього приводу повідомити згодом. Потому наголосив, що підгрупа з безпеки відзвітувала про розмінування двох із 12 пріоритетних ділянок на Сході України. Інші згідно з домовленостями мають розмінувати до 21 березня.

На попередньому зібранні тиждень тому вкотре домовлялися про припинення вогню на Сході України. Крім того, була домовленість про визволення 50 заручників з обох сторін. Обмін мав відбутися до 20 січня. Про це після засідання в Білорусі повідомляла член гуманітарної підгрупи, представник Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Сході Ірина Геращенко. Згодом вона заявила, що бойовики блокують звернення української контактної групи щодо обміну 25 заручниками.

Попередній матеріал
Свята скінчилися: у Києві розбирають новорічну ялинку
Наступний матеріал
Порошенко і Байден скоординували дії щодо припинення вогню на Донбасі