5.ua

Підсумки дня на Донеччині: викрадення журналістів, убивства і перше звільнене місто

  Викрадення журналістів та вбивство активістів з ознаками тортур – таке спостерігається на Донеччині, де бойовики утримують держустанови. Євген Гапич з Коломиї зник у Горлівці, а американського журналіста Саймона Островського утримують у Слов'янську.

  Кореспондент калуського інтернет-видання "Вікна" зник у Горлівці – це Євген Гапич родом із Коломиї. На Донеччині він виконував редакційне завдання.

  Колеги та рідні кажуть – вже більше доби з ним немає зв'язку. Востаннє телефонував з Горлівки у вівторок 22 квітня. Сказав, що в Артемівську вивісили прапор Донецької народної республіки. Після того зв’язку з ним не було.

  Натомість, доля викраденого американського журналіста Саймона Островського відома. Його сепаратисти утримують у Слов'янську. І переконують – він живий-здоровий.

  За інформацією, яку оприлюднила на Facebook виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк, є підтверджені дані про викрадення 4-х журналістів в Донецькій області, з них 3 українських (Артем Дейнега, викрадений у Слов’янську 13 квітня, Сергій Лефтер, викрадений у Слов’янську 16 квітня, Євген Гапич, викрадений у Горлівці 22 квітня) і один американський (Саймон Островський, викрадений 22 квітня у Слов’янську).

  Також повідомляли про викрадення невідомого іноземного журналіста, можливо, француза, якого, начебто, захопили 23 квітня у Слов’янську та української журналістки з Костянтинівки, яка, можливо, теж зникла 23 квітня. Інформацію щодо них перевіряють. Британського оператора Фредеріка Пакстона, який зник у Слов’янську 22 квітня разом з Островським, сепаратисти протримали кілька годин і відпустили.

  Тим часом, Служба безпеки України натрапила на слід убивць депутата Горлівської міськради Володимира Рибака, тіло якого ідентифікували напередодні. Нагадаємо, два невпізнаних трупи зі слідами тортур виловили з річки Торець ще у неділю. У причетності до вбивства СБУ підозрює російських офіцерів ГРУ Ігоря Безлера та Ігоря Стрєлкова. За словами речниці спецслужби, саме Безлер наказав викрасти Рибака і відвезти до штабу сепаратистів у Слов'янську. Безлеру та Стрєлкову закидають й іншу терористичну діяльність в Україні.

  СБУ вважає, що Ігор Безлер, який перебуває у розшуку у квітні 2014 року, за завданням російської військової розвідки брав участь у захопленні будівлі СБУ в Донецькій області, а пізніше у захопленні районного відділу МВС у місті Горлівка.

  А Ігор Стрелков, нагадаємо, це той самий російський офіцер, який, за твердженням СБУ, керує захопленням будівель держустанов та силових структур на сході України. Перед цим він був одним із керівників сепаратистів у Криму. Також, за свідченням українських десантників, Стрелков був у складі снайперської групи на майдані Незалежності у Києві під час розстрілу протестувальників.

  Група Стрєлкова у складі 30-ти осіб 13 квітня 2014 року вчинила озброєний напад на співробітників СБУ, під час якого загинув один офіцер і троє були поранені. Також Стрєлков керував діями озброєних осіб, які незаконно утримували військовслужбовців 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ВДВ ЗСУ у Слов’янську 16 квітня 2014 року - повідомила представниця прес-служби СБУ Катерина Косарєва.

  Тим часом у самому Донецьку сепаратисти звільнили два поверхи будівлі, де розташовані ОДА та облрада. Нині оцінюють збитки, завдані заколотниками, потому розпочнуть ремонт звільнених приміщень.

  Сьогодні ж прес-служба МВС повідомила про визволення міста Святогірськ від збройного угруповання сепаратистів, здійснене спецпідрозділами МВС.

  Людмила Мисниченко 5 канал.

  Попередній матеріал
  Флагман ВМС України “Гетьман Сагайдачний” успішно провів навчання
  Наступний матеріал
  Москва і Захід закликають Україну до миру - але стягують війська