Підсумки чергового дня АТО

  1367 людей загинули в Україні від початку конфлікту на Сході, ще понад чотири тисячі зазнали поранень. Такі дані оприлюднили в ООН.


  Українська статистика зведених даних не наводить. Військові повідомляють: лише за останню добу загинуло 18-ро українських військових, більше півсотні зазнали поранень.

  Уночі бої точилися на околицях Донецька. У районах, що потрапили під обстріл, зруйновані будинки та інфраструктура.

  Вибухи та автоматні черги лунали усю ніч на околицях Донецька. В епіцентр обстрілів терористів потрапили Петровський і Кіровський райони. Там пошкоджено чимало будинків та зруйнована інфраструктура. Частина мешканців залишається без газу, обмежене постачання води. Внаслідок бойових дій загинули троє людей.

  У полоні терористів опинилися троє представників організації Червоний хрест. Їх викрали у Донецьку. Аудіозапис розмови бойовиків оприлюднила Рада нацбезпеки. Обставини викрадення нині з’ясовують

  Вдень у Донецьку – затишшя. Ремонтники відновлюють газогони, пошкоджені внаслідок бойових дій. Без блакитного палива там залишаються понад півтисячі споживачів. Водночас, вже запрацювали Петровський та Південний водопровідні вузли, насосна станція каналу Сіверський-Донець – Донбас. Однак водопостачання у місті обмежене.

  Так само без газу мешканці шести сотень будинків у Горлівці, кілька районів лишаються без світла. Минулої ночі у місті підірвали пішохідний міст. Це може ускладнити наступ українських військових, оскільки інші шляхи контролюють бойовики "ДНР".

  Активні бойові дії тривали й на українсько-російському кордоні. Терористи близько чотирьох годин обстрілювали українських прикордонників. Водночас, українська армія готується до блокування зайнятих терористами міст.

  "Сили АТО зосереджені на проведенні рейдових дій та ізоляції районів, тимчасово підконтрольних терористам. Кільце оточення навколо позицій російських найманців в районах Стаханова, Алчевська та Луганська стискаються, незважаючи на безрезультатні спроби бандитів прорватися з оточення", – доповів речник інформцентру РНБО Андрій Лисенко.

  Критичною залишається ситуація в Луганську. Як повідомляє міська рада, більшість магазинів не працює, продуктів немає. Місцеві мешканці без світла, води, мобільного та стаціонарного зв’язку, відсутнє пальне. Про погіршення гуманітарної ситуації у регіоні заявили і в ООН.

  Голова управління ООН з координації гуманітарних питань Джон Ґінґ повідомив: "У зонах конфлікту панує безчинство, гуманітарна ситуація постійно погіршується. І така тенденція зберігатиметься, допоки не припиниться насильство. У районах, охоплених бойовими діями, проживає майже чотири мільйони людей. Тим з них, хто завчасно не полишив небезпечний регіон – постійно загрожує небезпека. Зокрема і тому, що бойові дії точаться у густозаселених регіонах".

  За статистикою ООН, від початку конфлікту на Сході України загинули 1367 людей – це військові та цивільні. Ще понад чотири тисячі зазнали поранень. Переселилися із зони АТО – за даними Держслужби з надзвичайних ситуацій – майже 67 з половиною тисяч людей. Водночас, до звільнених від терористів міст мешканці Сходу почали поступово повертатися.

  Світлана Одаренко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Южно-Українська АЕС пройшла сертифікаційний аудит системи екологічного менеджменту
  Наступний матеріал
  Маріуполь готується відзначати День Незалежності України