file.liga.net

Омбудсмен наголошує на різкому контрасті у поводженні з затриманими в Україні і РФ

  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вказує на контраст у поводженні з затриманими українцями в Росії і росіянами в Україні.

  Про це Валерія Лутковська заявила виступаючи в ході міжнародної конференції "Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини в діяльності спецслужб" у середу в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "У випадку якщо ми коли-небудь перейдемо на ситуацію "око за око, зуб за зуб", оцінка наших дій буде низькою. У мене є інформація про тих українців, які затримані на території РФ, їм пред'явлені абсолютно абсурдні звинувачення, і до них протягом 14 місяців не допускають українського консула. А до двох затриманих співробітників ГРУ консул був допущений блискавично", - сказала вона.

  Омбудсмен підкреслила, що вдячна СБУ, за те, що "вона показує різкий контраст між тим, що відбувається в Росії з громадянами України і як ставиться України до прав тих громадян РФ, які сьогодні затримані тут".
  Лутковська зазначила, що до України сьогодні прикута увага всіх міжнародних організацій, так що кожна дія українського правоохоронця оцінюється на предмет дотримання прав людини.

  "Ми повинні бути прикладом дотримання тих прав людини, які сьогодні закріплені в кримінальному процесуальному законодавстві і тих прав людини, які містяться в міжнародних стандартах", - підкреслила омбудсмен.

  Попередній матеріал
  Відпускні вчителям почнуть виплачувати з 3 червня - Квіт
  Наступний матеріал
  Цього року в Києві купатися можна на 11 пляжах - КМДА

  З полону бойовиків звільнено військовослужбовця батальйону "Айдар" Юрія Костенка

  Із полону бойовиків звільнили комбата Олега Кузьміних

  Російський журналіст не вважає полонених ГРУшників терористами

  Від полонених ГРУшників відмовилися усі в Росії, це неможливо цензурно описати – російський журналіст