Фото ombudsman.gov.ua

Окупанти передали Києву 18 в'язнів, які хочуть "досидіти" на території України (фото)

Сьогодні відбулася чергова передача засуджених із окупованої території

Сьогодні, 5 лютого, російські окупанти передали бійцям СБУ 18 засуджених із тимчасово непідконтрольної Україні території. Операція пройшла за ініціативою Валерії Лутковської, передає сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Зазначається, що вказані особи перебували в різних установах системи виконання покарань, зокрема, Єнакіївській виправній колонії №52, Кіровській №33, Торезькій №28, Західній №97, Донецькій №124 та Донецькому СІЗО. "Тепер вони зможуть реалізувати свої базові права і свободи у правовому полі", зазначається у повідомленні. Там також йдеться про те, що "починаючи з серпня 2015 року за ініціативи Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської відбулася передача 67 українських засуджених із непідконтрольної уряду України території Донецької області".

Про цю подію написала і уповноважена Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко. За її даними, на визволену територію передали в‘язнів, які скоїли важкі злочини та отримали великі терміни ув'язнення за вироками українських судів ще до початку російського вторгнення.

За даними Ірини Геращенко, сьогодні в тюрмах на окупованих територіях залишається близько 10 тисяч в’язнів, майже тисяча з яких хотіла б відбувати залишок покарання на підконтрольній Києву території ( тут проживають їхні родичі). Українська сторона має список із близько 300 осіб, чиї рідні звернулися до уповноваженого з прав людини Лутковської, пенітенціарної служби чи мінської гуманітарної групи з проханням сприяти у такому переміщенні. Сьогодні відбулася четверта подібна операція передачі засуджених. "Попри те, що ці люди вчинили важкі злочини – вони також громадяни України і держава так само дбає про їхні права", – пояснила уповноважена.

А от звільняти захоплених українських заручників окупанти не поспішають, зазначила Ірина Геращенко. "На сьогодні в списку заручників 140 осіб, ми шукаємо місцезнаходження деяких із них, і вважаємо , що розблокувати процес звільнення потрібно, в першу чергу звільнивши хворих, жінок, людей з важкими пораненнями і діагнозами. Відповідний список на 25 осіб ми передали іншій стороні ще на початку січня. 13 січня представники ОРДО-ОРЛО в Мінську пообіцяли звільнити більше 20 людей із цього списку. ОБСЄ зробило обнадійливу заяву про розблокування процесу. Але поки що нікого не відпустили", – повідомила чиновниця.

/
/
/
/

Нагадаємо, за даними штабу АТО російські терористи поповнюють свої банди, звільняючи в'язнів з тюрем.

Попередній матеріал
Україна експортуватиме електроенергію до Литви, Молдови і Білорусі
Наступний матеріал
Політичні сили, що складають більшість у ВР, будуть відтягувати дострокові вибори – політолог
Loading...

Росіянина, який воював на боці терористів, ув'язнили на 13 років

Президент ветував закон про заміну довічного ув'язнення більш м'яким покаранням

Волонтер Ходаковський: Коли я сидів у в'язниці, мені здавалося, що на волі усі допомагають армії

СБУ затримала співробітника Чернігівського СІЗО, який за гроші передавав ув'язненим наркотики