Святослав Цеголко

Один день АТО коштує 100 мільйонів гривень - Порошенко

  Президент Петро Порошенко пропонує витратити у 2015 році до 5% ВВП на оборонно-безпековий комплекс.

  "Ця війна зробила нас сильнішими, але завдала нищівного удару по економіці...  Щоденно українським платникам податків один день АТО коштує 100 мільйонів гривень", - зазначив Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки та оборони.

  Водночас він навів результати досліджень, за якими вперше за усі роки незалежності України рівень довіри до церкви і до армії зрівнявся, а тому ніхто не заперечує проти збільшення фінансування армії, повідомляє "Українська правда".

  "Є одна стаття видатків, на якій ми економити не будемо – це безпека. Перед засіданням я мав нараду з силовими міністрами за участю генпрокурора та міністра фінансів і ми дуже наблизилися до рівня видатків на безпеку і оборону у 5% ВВП. Звичайно це дається дуже складно, і те, що ми спробуємо це зробити вже наступного року є великим досягненням, бо країна зараз віддає останнє", - заявив він.

  Зокрема, збільшуючи видатки на армію Україна інвестує у майбутню обороноздатність країни, зазначив Гарант Конститції.

  "Повномасштабний наступ ворога може статися в будь-яку хвилину. Ми маємо бути до цього готові. Я не допущу більше такого ставлення до державної безпеки та оборони, яка демонструвалася у попередні 23 роки, коли Збройні сили України знищувалися", - заявив він.

  "Сьогодні ми навчені помилками минулого", - додав Порошенко.

  Також Президент зазначив, наступного року відбудеться нова часткова мобілізація - "Виникає необхідність проведення у 2015 році циклу часткових мобілізацій".

  Попередній матеріал
  КНДР пропонує США спільно розслідувати кібернапад на Sony
  Наступний матеріал
  У Міноборони відкрили кол-центр для родин бійців

  Сьогодні Порошенко збере засідання РНБО

  Порошенко просить МВФ збільшити фіндопомогу Україні

  Порошенко: 2015 рік буде надважким