Фото osce.org

ПА ОБСЄ закликала скасувати референдуми на Сході України

  ОБСЄ закликала проросійських активістів у Луганській та Донецькій областях відмовитися від проведення "референдуму" щодо незалежності так званої "Донецької народної республіки".


  Про це йдеться в заяві цієї міжнародної організації від 10 травня 2014 року, повідомляє Радіо Свобода.

  Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Ранко Кривокапич заявив: «Сама ідея того, що вільне та справедливе волевиявлення може відбутися на цих так званих "референдумах» є абсурдною".

  "Ці "рефрендуми" не лише абсолютно нелегітимні в очах міжнародної спільноти, але вони відбуватимуться в атмосфері страху, насильства та беззаконня, що відлякуватиме багатьох від участі в голосування", – додав Ранко Кривокапич.

  Президент Парламентської асамблеї також звернувся до фактичної влади на місцях на Донбасі, щоб та відмовилася від цих "референдумів". "Всі в Україні мають натомість зосередитися на тому, щоб їхні голоси були почуті 25 травня, коли країна обиратиме нового президента", – наголосив представник ОБСЄ.

  Нагадаємо, раніше Євросоюз закликав скасувати призначений на 11 травня "референдум" у Донецькій та Луганській областях, тому що він є незаконним. 

  Сепаратисти Донецької та Луганської областей підтвердили, що проведуть "референдум" про незалежність 11 травня, не зважаючи на заклик президента РФ Володимира Путіна перенести це голосування.


  Попередній матеріал
  МЗС Румунії вимагає від Москви пояснень щодо висловлювань Рогозіна
  Наступний матеріал
  У Маріуполі горить військова частина