фото Facebook / Роман Бочкала

ОБСЄ задокументувала факт вивезення "вантажу-200" з Донбасу до Росії

  Спостерігачі ОБСЄ зафіксували перетин українсько-російського кордону автомобілем з надписом "вантаж 200", який прямував на територію Росії.

  Про це йдеться у щотижневій доповіді Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні щодо роботи на прикордонних пропускних пунктах "Гуково" і "Донецьк" станом на 8 вересня, передає "Укрінформ".

  У місії дослівно повідомили таке: "5 вересня о 20:05 група спостерігачів побачила мікроавтобус з українською реєстрацією, який прибув на прикордонний пропускний пункт "Донецьк" з України і попрямував до Російської Федерації. На передньому склі авто був чорно-білий напис "вантаж 200", який, як широко відомо, означає загиблих військовослужбовців. З обох боків автомобіля було написано російською мовою "Ритуальна служба Анубіс".

  Всередині авто були троє цивільних осіб, однак спостерігачі не мали можливості пересвідчитися, чи були в машині труни із загиблими.

  Раніше про подібний епізод написав у своєму Facebook журналіст Роман Бочкала: "Пізній вечір. Окупований пропускний пункт "Ізварине" в Луганській області. Виїзд з "ЛеНеРе" в Росію. Фото зроблене днями. Коли конкретно – вказувати не буду задля безпеки того, хто знімав. Зверніть увагу на напис на лобовому склі мікроавтобуса. Джип, що спереду – супроводжував. Повертаються люди з відпустки..."

  Крім того, протягом звітного тижня спостерігачі СММ бачили 116 осіб у військовому одязі, які проходили через прикордонний пункт поодинці або групами. Представники ОБСЄ нарахували 70 осіб в напрямку РФ і 46 в напрямку України. Також 1 вересня о 12:08 місія зафіксувала, як на КПП з боку Росії на автомобілі з російськими номерами і написами "Соратники Новоросії" і "Битва за Донбас" прибули двоє людей у камуфляжі.

  Нагадаємо, останнім часом на Донбасі терористи чинять провокації із застосуванням легкої зброї, а також засилають диверсійні групи.

  Попередній матеріал
  Ще двоє бойовиків "ДНР" добровільно скористалися програмою СБУ щодо амністії (відео)
  Наступний матеріал
  Горбач: "Путін - це міжнародний злочинець"