Ілюстративне фото joinfo.ua

ОБСЄ нарахувала 21 фуру з "вантажем 200" на кордоні Росії з Україною

  Крім цього, спостерігачі ОБСЄ тільки на двох КПП нарахували 21309 людей у військовій формі, які незаконно перетнули український кордон з боку РФ.

  Один з керівників моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі Поль Пікар повідомив, що за рік спостерігачі помітили на російсько-українському кордоні 21 машину з написом "вантаж 200", передає "Медуза". Автомобілі перетинали кордон через пропускні пункти "Гуково" і "Донецьк". За словами Пікара, пересування машин було зафіксовано з обох боків кордону.

  Пікар також розповів, що з 1 вересня 2014 з 4 серпня 2015 спостерігачі нарахували 21309 чоловік у військовій формі, які перетинали кордон на КПП "Гуково" і "Донецьк". За словами Пікара, ці люди називали себе "добровольцями". "Цей потік ще триває, але він став набагато меншим", - зазначив спостерігач.

  Бойову техніку на КПП "Гуково" і "Донецьк" спостерігачі не бачили.

  В інтерв'ю газеті The New York Times Поль Пікар розповів, що спостерігачі бачили на кордоні Росії з Україною людей у військовій формі з різними нашивками або зовсім без розпізнавальних знаків, але бійців з нашивками російської армії вони не зустрічали. "Вони розповідали, що не можуть переходити кордон зі зброєю, але вони отримують її на іншій стороні", - повідомив Пікар, кажучи про свої бесіди з людьми на кордоні.

  Українська влада нарахувала близько 9 тисяч службовців регулярної армії РФ на Донбасі. Кремль усе заперечує, попри наявність полонених росіян і доказів, наданих українською стороною.

  Попередній матеріал
  У Києві журналіста з помічником пограбували під час співбесіди
  Наступний матеріал
  Під час війни в Грузії українські вертолітники врятували декілька тисяч людей – посол