Обпалені війною дерева на Луганщині використовують для зведення укріплень

  Десята частина укріплень другої лінії оборони на Луганщині будується з деревини, яку заготовляють просто на місцях недавніх боїв.

  Це обпалений, але придатний до будівництва ліс. Принаймні у цьому запевняв міністр аграрної політики, який особисто інспектував зведення оборонних споруд неподалік Лисичанська. Каже, що нині будівництво на фінальній стадії. 150 гектарів лісу згоріло тільки у Борівському лісництві під час обстрілів минулого літа. Тепер усі ці сосни підуть на бліндажі.

  Замість понівечених дерев тут, неподалік Лисичанська, скоро з'являться саджанці, кажуть лісничі. А цей обпалений війною ліс ріжуть і везуть на блокпости. Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, який оглянув другу лінію оборони, пообіцяв – усі шанці, бліндажі та доти остаточно добудують на цій ділянці щонайбільше за два тижні.

  Після року війни на Луганщині "мертвих" дерев стільки, що вистачить побудувати ще кілька оборонних ліній, каже міністр. Але до багатьох лісів заходити просто небезпечно.

  "Згорілого лісу дуже багато. Якщо порахувати тільки по Станиці Луганській і перерахувати гектари в куби – це десь 800 тисяч кубів лісу. Це дуже багато. Це майже у 20 разів більше, ніж замовлено. Але є і інша ситуація – там ідуть обстріли, там ліс - замінований", - повідомив Павленко.

  Тому на позиції, де будуються укріплення, додатково перекидають ще й ліс із Західної України, зокрема зі Львівщини. "Це є укриття для екіпажу і укриття для техніки", - пояснив керівник будівельної бригади Сергій Дембицький. З дерев виходять такі – легкі – бліндажі. Пряме потрапляння снаряда не витримають, але від осколків урятують.

  Поряд із "легкими" бліндажами зводять бетонні доти. Це позиції кулеметників. Зводити укріплення поряд із Лисичанськом уже майже закінчили, кажуть будівельники. "Всі точки довели приблизно до 90% готовності. Ще в дорозі частина залізобетону, ще там ще якісь речі, але в основному ми в графіку", - повідомив керівник будівельної бригади.

  Максим Волобоєв, Дмитро Дємішев, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Конгресі США пройдуть відкриті слухання у справі Савченко
  Наступний матеріал
  Державні програми щодо забезпечення житлом громадян поки що не наповнені грошима - Мінрегіонрозвитку