BMWi/Andreas Mertens

Німеччина надасть Україні нецільовий кредит на 500 млн євро для відбудови Сходу

  Церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та урядом Федеративної Республіки Німеччина про нецільовий фінансовий кредит та рамкової угоди між урядом України та кредитною установою (KfW) про надання індивідуальних кредитів загальним обсягом до 500 млн євро відбулася в Берліні у середу.

  Віце-прем`єр-міністр України–міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та державний секретар Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Матіас Махніг підписали відповідні документи під час 8-го засідання українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва.

  Зубко наголосив, що підписання меморандуму та рамкової угоди стали успішним підсумком переговорів, розпочатих у серпні 2014 року Президентом України Петром Порошенко та канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Віце-прем`єр-міністр України від імені уряду подякував керівництву Федеративної Республіки Німеччина "за підтримку України у час безпрецедентних історичних випробувань".

  За його словами, український уряд готовий включитись в реалізацію проектів для нецільового фінансового кредиту.

  Український віце-прем'єр зазначив, що ці кошти будуть направлені на відбудову та модернізацію східної частини України, у тому числі - нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та модернізацію об’єктів інфраструктури будь-якої форми власності у сферах транспорту, енергетики, теплопостачання, енергоефективності, водопостачання, водовідведення, соціальної інфраструктури, відновлення та будівництва житла. "Ці кошти стануть підтримкою для всієї України – як на сході, так і на заході", - сказав він.

  У відповідності із підписаними документами, індивідуальні позики будуть використовуватися для фінансування проектів на територіях Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей й інших регіонів України, де велика кількість офіційно зареєстрованих вимушено переміщених осіб.

  Додатково фінансові ресурси можуть бути виділені банком KfW в червні 2015 року. Термін погашення кредиту - до 15 років, пільговий період складатиме 5 років.

  Віце-прем`єр-міністр України також поінформував учасників засідання про реалізацію гуманітарного плану реагування і запросив німецьку сторону до участі у Міжнародній конференції на підтримку реформ в Україні в квітні у Києві. "Метою цієї конференції є об’єднання зусиль міжнародної спільноти на підтримку ключових реформ в Україні із одночасним забезпеченням заходів із відбудови Донбасу", - зазначив він.

  Фото: BMWi/Andreas Merten

  Попередній матеріал
  Російська церква подякувала ватажку комуністів Зюганову за боротьбу з "антисовєтизмом"
  Наступний матеріал
  Реактивний дивізіон 14-ї бригади повернувся з фронту без втрат

  Прем’єр-міністр України із робочим візитом відвідає Німеччину

  Німеччина готова розпочати переговори про відправлення миротворців на Донбас - Штайнмаєр

  Німеччина передасть медичну техніку для військового шпиталю в Запоріжжі

  Німеччина виділить €500 млн на підтримку економіки України - Порошенко