stainlesstlrat.livejournal.com

Небойові втрати української армії за час АТО становлять понад 1 тис. осіб - Матіос

  Реформування правоохоронних інституцій держави Матіос називає диверсію.

  Про таке заявив заступник генерального прокурора України, головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю виданню МИР, оприлюдненому на офіційному сайті прокурора.

  "Я вам зараз цифри назву небойових безповоротних і санітарних втрат української армії. Три полки. Понад тисячу осіб - це небойові втрати в АТО. Розстріл товаришів по службі, необережне поводження зі зброєю, каліцтва, що призвело до смерті, ДТП, нібито хвороби серця", - заявив Матіос в інтерв'ю.

  Він зазначив, що такий стан справ склався через підхід, який практикується в деяких військово-медичних комісіях під час проходження призовником медкомісії.

  "Хто у військово-медичних комісіях працює? Президент? Ні, лікар районної амбулаторії, який за 100-2500 грн здорового Івана робив хворим, а хворого, який не мав грошей заплатити, відправляв воювати... А тепер він прийшов туди і він п'є. Випадок був, коли на п'яну голову один "герой" кинув гранату в буржуйку. Тринадцять осіб лягло! Куди їх записати? Українець це хоче слухати? Порошенко винен? Шокін винен? Матіос винен? Зате всі кричать: "Добробати (добровольчі батальйони - Ред.) переслідують!" – зазначив головний військовий прокурор України.

  Матіос повідомив, що 54 людини з батальйону "Айдар" притягнуто до кримінальної відповідальності за вироками щодо скоєння загальнокримінальних злочинів (пограбування, розбої), а батальйон "Торнадо" "довелося зупиняти просто-таки силовими методами".

  Окрім того, головний військовий прокурор України висловив свою думку про реформування міліції."А те, що зараз окремі депутати називають реформуванням правоохоронних інституцій держави, я сприймаю як диверсію. Реформи – це поступова зміна, без створення вакууму, це правонаступність. А у нас що зробили? З першого березня слідство передають до ДБР. А я вам розкажу про дійсний стан злочинності у країні. Якщо раніше за добу по всій країні викрадали від 3 до 10 автомобілів, то зараз лише по Києву – 15. А розбої і грабежі квартир? А вчинення злочинів із застосуванням зброї? Коли таке було, що гранати вибухали у спальних районах Києва?"

  Як повідомляв 5.ua, 27 січня 2016 Матіос заявив, що під час Іловайської трагедії до України вторглись 13 тис. солдатів ЗС РФ і тисяча одиниць бронетехніки. 

  Попередній матеріал
  В Єгипті затримали підозрюваного, причетного до збиття A321 над Синаєм - Reuters
  Наступний матеріал
  МЗС Литви вимагає від Росії пояснень через її агресію в Україні

  Матіос назвав попередню версію катастрофи Су-25

  Матіос назвав причину пожежі у Сватовому

  Матіос: Снайпер міг стріляти з будівлі, що належить "Укрпідшипнику"