НБУ виділив на потреби АТО 20 млрд грн - Гонтарева

  Національний банк України виділив на потреби антитерористичної операції понад 20 млрд грн. Про це на прес-конференції заявила голова правління НБУ Валерія Гонтарева.

  Повідомляє РБК-Україна.

  "Національний банк підтримував державний бюджет країни, яка веде військові дії. Дефіцит державного бюджету за січень-листопад склав близько 54 млрд грн, який був практично профінансовано Національним банком через придбання державних цінних паперів. Тому що кошти МВФ та інших міжнародних кредиторів у розмірі 9 млрд доларів були витрачені на повернення старих зовнішніх боргів. Більш ніж 20 млрд грн з 54 млрд грн пішли на потреби армії для проведення АТО, які, зрозуміло, не могли бути передбачені бюджетом", - розповіла Гонтарєва.

  Вона зазначила, що інші кошти були витрачені на виплати зарплат і пенсій.

  "Враховуючи, що МВФ не здійснює фінансування військових витрат, хто в цьому році, крім НБУ, ще міг це зробити? Відповідь - ніхто. Ринки капіталу для країни в стані війни закриті, і ніхто з інвесторів не допоміг", - підкреслила Гонтарева.

  Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що на нацбезпеку України у 2015 році в цілому буде направлено 90 млрд грн. 

   

  Попередній матеріал
  Німеччина потерпає від незвичних снігопадів
  Наступний матеріал
  В Житомирі біля будівлі обласної фіскальної служби стався вибух

  У НБУ пояснили чому не діє меморандум між банками і позичальниками

  НБУ дійшов згоди з банками про реструктуризацію валютних кредитів

  Рада НБУ рекомендує Нацбанку зменшити рефінансування банків

  НБУ надав банками ще 1,164 млрд. грн. як рефінансування