news.liga.net

Навколо Маріуполя будують нову лінію укріплень

  До середини травня українські військові планують завершити основну частину робіт зі зведення укріплювальних споруд навколо Маріуполя.

  Тут буде більше 100 окопів різної складності - для особового складу, техніки, артилерії, а також десятки бліндажів і прикритих щілин, повідомив прес-офіцер штабу сектора "М" Дмитро Горбунов, передає видання "Лига.Новости".

  Горбунов зазначив, що в роботах задіяні Волинська та Одеська обласні держадміністрації.

  "Вони знаходять підрядника, це, як правило, приватні будівельні компанії, вони зі своєю технікою та особовим складом приїжджають сюди. З кінця березня ця робота перейшла в активну фазу, і до середини травня виконаємо основний фронт роботи", - сказав Горбунов.

  "Окопи будуть обшивати заставними щитами. Таких нам знадобиться близько 400 кілометрів. Будемо залучати установи, середні школи, де є можливість їх виготовити", - додав він.

  Крім того, прес-офіцер повідомив, що влада Маріуполя пообіцяла закупити близько 30 восьмигранників.

  "Вони будуть переносні. Будуть використовуватися на блокпостах і на позиціях. Також промислові підприємства України нам пообіцяли кілька десятків бронековпаків. Це такі захисні споруди для кулеметників", - зазначив він.

  Також на дорогах у напрямку Донецька виставляються додаткові тетраподи (теж розробка місцевих будівельників), щоб перешкоджати пересуванню ворожої техніки.

  наголошується, що ці переносні укріплення - лише частина оборонної системи.

  "На оборонних рубежах створюються опорні пункти. Типовий проект розроблений НДІ Міністерства оборони ... Повинні їх створити кілька десятків. Вони робляться з хорошим класом захисту, щоб максимально убезпечити людей. Щоб можна було нормально вести бойові дії, в тому числі і кругову оборону. Вартість одного опорного пункту становить близько 2,5 млн. грн. ", - розповідає представник служби оперативного забезпечення сектору "М".

  Військові зазначають проблеми з фінансуванням.

  "Поки дуже складно йде процес проходу цих грошей. Бюджетні гроші, вони завжди дуже довго проходять. Одеса задіяла свій ресурс грошових коштів, Волинь - теж. Донецька адміністрація поки своїх ресурсів не задіює. Я не знаю чому. Все що тут могли зробити - місто , підприємці міста - зробили дуже багато ", - говорить представник штабу сектора" М ".

  Він зазначив, Збройним Силам України не слід залишати свої позиції в Широкино, якщо план демілітаризації селища, запропонований ОБСЄ вирішать задіяти. "Особисто моя думка - я проти того, щоб війська відводили з тих місць. Там панівна висота, дуже хороші укріплення, які були створені ще в минулому році, в серпні-вересні. Там лежать ці сляби. Я особисто проти, щоб ці позиції залишати . Це не рішення військових, це рішення політичне ", - вважає військовий інженер.

  Його слова підтверджує і прес-офіцер Горбунов: "У Широкино ми займаємо вигідну позицію, яка дозволяє нам контролювати всі міста". Але зазначає при цьому, що якщо буде такий наказ, військові його виконають.

  У повідосленні зазначається, що, у Маріуполі збирають підписи проти відводу українських військових з Широкино.

  Попередній матеріал
  Журналісти зняли на відео, як лис з Прип’яті робить собі багатоповерховий бутерброд
  Наступний матеріал
  У Києві розпочався саміт Україна-ЄС (ФОТО)

  Селище Гранітне пережило обстріл з "Граду"

  Вчора під Маріуполем відбулися найінтенсивніші бої за останні 3 місяці - ОБСЄ

  Бойовики за добу 17 разів обстріляли позиції українських бійців поблизу Маріуполя – штаб АТО

  Бійці полку "Дніпро-1" знищили склад з боєприпасами терористів поблизу Маріуполя