112.ua

НАТО вкотре звертається до Росії з вимогою вивести з України своїх бойовиків і озброєння

  НАТО засуджує порушення Мінських угод з боку Росії і підтримуваних нею сепаратистів, а також вимагає припинення дестабілізації ситуації на Донбасі і виведення бойовиків та озброєння з території України.

  Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у ході підсумкової прес-конференції у Туреччині.

  "Мінські домовленості надають найкращі можливості вирішити конфлікт шляхом дипломатичних угод та діалогу. Однак ми бачимо, що повсякчас ці домовленості порушуються і вогонь відкривається знову і знову. Також йде перешкоджання роботі представників ОБСЄ, що не відповідає Мінським домовленостям. Ми вкотре наполягаємо на повному виконанні Мінських домовленостей. У зв'язку з цим ми звертаємось до Росії, щоб вона припинила дестабілізацію ситуації на Сході України і вивела сепаратистів та своє озброєння з території України", - наголосив він.

  "Ми звернулись до Росії, щоб вона діяла відповідно до міжнародних угод. Ми не визнаємо дії Росії, ми не можемо змиритися з тим, що дуже велика кількість озброєнь сконцентрована в Криму. Нас дуже непокоїть, що Росія зосереджує свою присутність в районі Чорного моря – це загрожує регіональній стабільності", - додав Генсек НАТО.

  Водночас, Столтенберг заявив, що НАТО підтримує українські зусилля, направлені на врегулювання конфлікту на Донбасі.

  Також Генсек заявив про підтримку реформ в Україні, що є "дуже важливим для демократичного майбутнього країни".

  "Ми звертаємось до уряду України, щоб вони продовжували свої зусилля, після чого наша співпраця буде посилена, а Україна буде в змозі значно краще захищати себе. Ми будемо робити все можливе, щоб допомогти тим українським солдатам, які були поранені. Ми також будемо надавати поради уряду України, включаючи Міністерство оборони", - зазначив Столтенберг.

  Попередній матеріал
  Порошенко затвердив склад Дорадчої міжнародної ради реформ
  Наступний матеріал
  Командувач естонської армії закликав стріляти у "зелених чоловічків" у разі їхньої появи на території країни
  Теги: