На Житомирщині водій маршрутки відмовив у пільговому проїзді інвалідам-учасникам АТО

На Житомирщині перевізники відмовили у пільговому проїзді військовим, учасникам бойових дій ще й з інвалідністю, які їхали до реабілітаційного центру в Київ.

Володимир Господинчик - капітан Збройних сил України, інвалід другої групи та учасник бойових дій. Торік його тяжко поранили під час штурму Савур-Могили, що на Донеччині. Зазвичай він пересувається на милицях.

Володимиру вже зробили шість термінових та три планові операції. Нині офіцер проходить реабілітацію в Києві. Проте, як виявилося, найважче завдання - це доїхати на процедури до столиці.

За словами військового, коли він прийшов до водія приватної маршрутки на Житомирщині з пільговим безкоштовним квитком, останній нагрубив, зачинив двері, забрав документи і сказав, що сьогодні не обслуговує всіх пільговиків.

Приблизно так само відреагував і начальник автостанції в Новоград-Волинському, де бійцю видали цей квиток.

Разом із Володимиром були ще четверо військових-пільговиків. Жодному з них маршрутник так і не дозволив їхати. Серед учасників інциденту - ще один інвалід - майор 30-ї механізованої бригади Володимир Івасюк. За його словами, водій маршрутки заявив, що йому дана така установка - пільговиків не перевозити.

У свою чергу власник компанії-перевізника ТОВ "Мазар" Валерій Чутлашвілі зазначив, що пільг для учасників АТО законом не передбачено, і держава начебто не компенсує витрати перевізникам.

В обласній адміністрації перевізника підтримують. Запевняють, що в учасників АТО пільг немає. Радять усе вирішувати в телефонному режимі. Мовляв, телефонуйте чиновнику і він спробує допомогти в індивідуальному порядку.

Обидва бійця, яких висадили з маршрутки, мають і посвідчення учасника бойових дій, і посвідчення інваліда, проте це жодним чином їм не допомогло. До реабілітаційного центру вони змушені були їхати, заплативши повну вартість квитка. Їхні побратими вже готують звернення до прокуратури та контролюючих органів, щоб притягти перевізника до відповідальності.

За словами бійців, в інших регіонах проблем із пільговими перевезеннями у них не виникає. Найчастіше в гарантованому державою праві на проїзд їм відмовляють саме на Житомирщині.

Азад Сафаров, Оксана Трокоз, Леонід Коваленко. "5 канал".

 

Попередній матеріал
В ДСНС відзвітували про кількість переселенців з Криму та Донбасу
Наступний матеріал
"Нафтогаз" перевів "Газпрому" ще $20 млн передоплати - Купріянов

Статус учасника бойових дій отримали близько 20,5 тис. військових - Міноборони

Житомирський полігон: навчальні бої мобілізованих бійців

На Житомирщині правоохоронці вилучили у пасажира рейсового автобуса вибухівку та боєприпаси

Міліціонери 11-го зведеного загону МВС Житомирщини повернулися із АТО без втрат