На окупованій території Донбасу ОБСЄ зафіксувала рух військової техніки без розпізнавальних знаків

  Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі зафіксувала рух військових транспортних засобів без розпізнавальних знаків на території, підконтрольній терористам так званої "ДНР".

  Про це йдеться в денному звіті місії ОБСЄ, передає "УНІАН".

  Зокрема, в Донецьку 28 січня спостерігачі зафіксували одну бойову машину піхоти (БМП-2), яка була розміщена в густонаселеному забудованому районі в центрі міста. Одночасно, місія бачила рух семи зелених вантажівок типу "КамАЗів" та "Уралів", які направлялись в сторону півдня від центру Донецька. Пізніше того ж дня місія зафіксувала ще 13 зелених вантажівок типу "Урал", які також направлялись на південь від центру міста.

  Окрім того, спостерігачі ОБСЄ бачили на околицях Харцизька (25 км на схід від Донецька, місто підконтрольне "ДНР") поруч з дорогою H21 припарковану колону з п'яти танків Т-72, які були спрямовані на схід, а також ще одну колону з чотирьох танків Т-72, які рухались на схід разом з чотирма військовими вантажівками типу "Урал". Як наголошується у повідомленні, усі транспортні засоби та танки не мали розпізнавальних знаків.

  Пізніше в Макіївці (12 км на схід від Донецька, місто підконтрольне "ДНР"), спостерігачі побачили колону з семи військових вантажівок типу "Урал", які також направлялись на схід.

  Місія ОБСЄ продовжила рухатися на схід автошляхом Н21 у напрямку прикордонного пункту поміж Україною та Росією в населеному пункті Ульянівське (63 км на південний схід від Донецька). Так, під час подорожі, спостерігачі мали розмову з одним з "місцевих командирів казаків", який без пояснень порадив місії не наближатися до вказаного прикордонного пункту пропуску.

  "Як тільки місія повернула в західному напрямку в бік Донецька, спостерігачі помітили посилення руху військових вантажівок без розпізнавальних знаків, накритих брезентом", - повідомили в ОБСЄ.

  За словами спостерігачів, вантажівки рухалися обома автошляхами Н21 та Т0507, які проходять поміж Донецьком та прикордонним пунктом.

  Попередній матеріал
  Рада ЄС із закордонних справ доручила підготувати нові санкції проти Росії
  Наступний матеріал
  Рада ЄС закликає українську владу прискорити ратифікацію Римського статуту

  Бойовики зазнають втрат у живій силі та техніці - Міноборони

  Сили АТО знищили за останній тиждень більше 600 терористів і 100 одиниць техніки – Міноборони

  До російсько-українського кордону з Ростовської області рухається колона військової техніки

  Є беззаперечні докази постачання до України військ та техніки з РФ - Яценюк