На Львівщині медиків готують до роботи в умовах війни

  На Яворівському полігоні, що на Львівщині, цивільні медики навчалися працювати в умовах війни. Лікарі, які вже побували в зоні бойових дій і надавали допомогу пораненим, ділились досвідом із колегами на випадок їхньої мобілізації.


  Більше двох сотень медиків різних спеціальностей прибули на Яворівський полігон. Спершу познайомилися із роботою мобільного шпиталю.

  Хірург Ярослав Заруцький близько місяця пробув у зоні проведення АТО. Він розповів колегам, як доводилось оперувати поранених у польовому госпіталі під акомпанемент автоматних черг та вибухів гранат.

  Лікар-реаніматолог Василь Остапюк лише готується вперше поїхати на війну. Чоловікові досвід колег – корисний. Каже навчання намарно не минули.

  Досвідчені фронтові медики розповідають, часто першу медичну допомогу поранені не отримують через брак спецтранспорту – їх просто немає можливості швидко доправити до госпіталю. Вихід запропонували волонтери. Вони придбали автобус, в якому замінили пасажирські сидіння на ноші. Їх облаштували у три яруси.

  "Золотий час" – так медики називають першу годину після поранення. Якщо оперативно в цих часових рамка доправити бійця до найближчого шпиталю, шанси вижити зростають вдвічі. Тож завдяки цьому переобладнаному автобусу, двадцять сім поранених військовослужбовців можуть отримати квиток в життя.

  У навчаннях взяли участь двісті п'ятдесят цивільних лікарів. Медики кажуть: готові замінити колег, які працюють у зоні проведення Антитерористичної операції будь-якої миті.

  З Львівщини – Марічка Кужик, Євген Радіон, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Україна будує три лінії оборони від російського наступу
  Наступний матеріал
  ЦВК може не встигнути підрахувати результати виборів до понеділка