www.moskal.in.ua

На Луганщині відновили міст, зруйнований бойовиками минулого літа

  Між містами Сєвєродонецьк та Рубіжне Луганської області відкрито новий міст через річку Борова.

  Як повідомляє прес-служба глави Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля, колишній міст був зруйнований терористами влітку 2014 року.

  "Сьогодні відбулося урочисте відкриття мосту, який з'єднує два сусідні міста в Луганській області - Сєвєродонецьк та Рубіжне. Міст через р.Борова був підірваний бойовиками в ніч із 20 на 21 липня під час їхнього відступу. Таким чином вони намагалися завадити наступу українських збройних сил", - йдеться в повідомленні.

  Як зазначається, після звільнення Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська через Борову звели тимчасовий понтонний міст, для переїзду якого доводилося робити гак у 10 км. До понтону вела ґрунтова дорога, тому в негоду водії робили ще більший об'їзд довжиною в 30 км.

  Відтепер повноцінне автомобільне сполучення між Сєвєродонецьком та Рубіжним відновлено. Після урочистого відкриття через відновлений міст проїхав перший символічний транспорт - вантажівка з піском, автобус зі школярами та група велосипедистів. А громадські активісти пронесли через міст величезний 40-метровий національний прапор.

  Разом з тим Москаль повідомив, що ремонт мосту зроблено коштами місцевих бюджетів та підприємств, які вирішили допомогти.

  "Держава не виділила на ремонт жодної копійки, міст відновлювали "всім миром", - зазначив Москаль.

  Загалом, за даними обласної військово-цивільної адміністрації, внаслідок бойових дій на контрольованій Україною території Луганщини пошкоджено чи зруйновано 12 комунальних та 7 загальнодержавних мостів. На їхнє відновлення необхідно понад 220 млн грн, причому за цінами 2014 року.

  "Будемо просити допомоги від міжнародних організацій, виділимо кошти з місцевих бюджетів і, звичайно ж, сподіваємося на справжню, а не декларовану участь держави у відновленні Донбасу", - зазначив Москаль.

  З його слів, наступний міст, ремонт якого запланований на найближчий час, - через річку Сіверський Донець між Сєвєродонецьком та Лисичанськом.

   

  Попередній матеріал
  Бойовики "Ісламської держави" вбили щонайменше 30 людей у сирійському селі - правозахисники
  Наступний матеріал
  Абромавичус розглядає можливість патрулювати кордони і митницю разом із країнами Євросоюзу

  У Донецькій міліції заявили, що міст підірвали не бойовики, а сили АТО

  Учора терористи підірвали ще один міст

  На Луганщині підірвали залізничний міст з вугільним ешелоном - Москаль

  У мережі з’явились фото та відео підірваного мосту через Сіверський Донець