sbu.gov.ua

На Луганщині СБУ ліквідувала три канали контрабанди нафтопродуктів з РФ

Служба безпеки України у взаємодії з прокуратурою, міліцією та прикордонною службою в Міловському районі Луганської області провела спецоперацію зі знешкодження підземних нафтопроводів, прокладених контрабандистами через російсько-український кордон.

Про це повідомляє прес-центр СБУ. Правоохоронці виявили та ліквідували три канали нелегального переміщення паливно-мастильних матеріалів з Росії до України. "Контрабанда пального здійснювалася за допомогою прихованих під землею комунікацій довжиною понад 500 метрів кожна, через які нафтопродукти надходили на спеціальні бази накопичення. Дві з них знаходилися в селищі Мілове на одній вулиці, третя – в селі Червона Зірка цього ж району", - йдеться у повідомленні.

Втім, як з'ясувалося, і бази, і трубопроводи належали трьом різним злочинним угрупованням, які конкурували між собою за можливість отримувати контрабандне паливо від російського криміналу. Як зазначає прес-служба, за попередніми приблизними підрахунками, прибуток кожної зі злочинних груп сягав 500 тис. грн на місяць.

Наразі підземні трубопроводи знищені. Контрабандне дизельне пальне та насосне обладнання вилучено. За фактом контрабандної діяльності порушено кримінальне провадження за ст. 201 КК України.

Коло причетних до злочину визначено. Співробітники СБУ допитують свідків та можливих організаторів контрабандних каналів. Проводяться оперативні та слідчі заходи для вивчення зв'язків контрабандистів, у тому числі з представниками так званої "ЛНР" та членами диверсійно-терористичних формувань, знешкоджених у Міловському районі, які були причетні до організації низки вибухів на цивільних та військових об'єктах району.

/
/
/

Попередній матеріал
Близько 100 податківців здали кров для поранених українських бійців
Наступний матеріал
У Львові попрощалися з бійцем Юрієм Дороніним