sbu.gov.ua

На Харківщині СБУ ліквідувала канал фінансування терористів, організований лідером "Оплоту"

  На Харківщині СБУ спільно з прокуратурою області виявлено та ліквідовано канал фінансування терористичних організацій так званих "ДНР" та "ЛНР", організований лідером "Оплоту" Євгеном Жиліним.

  Як повідомляє прес-центр Служби безпеки України, встановлено, що фінансування здійснювалося через дві харківські комерційні структури, які входять до підконтрольного Жиліну конвертаційного центру.

  Гроші, призначені для фінансування терористів, перераховувалися на адресу юридичних та фізичних осіб, які знаходяться на території Російської Федерації, а готівка нелегально перевозилася через державний кордон України до РФ. У подальшому гроші потрапляли до Ростовської області, а звідти через контрольовану терористами ділянку українсько-російського кордону - ватажкам так званих "ДНР/ЛНР".

  Повідомляється, що спільників Жиліна було затримано під час спроби переміщення грошей через держкордон до Росії. Вказані кошти кількома днями раніше були незаконно переведені у готівку за допомогою зазначених комерційних структур.

  За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.258-5 (фінансування тероризму, вчинене за попередньою змовою групою осіб) КК України. Усім членам групи повідомлено про підозру у вчиненні вказаного злочину.

  Окрім того, як зазначили в СБУ, у зв'язку з переховуванням Жиліна від слідства на території РФ його оголошено у розшук з метою доставлення до суду для обрання запобіжного заходу.

  Наразі триває слідство.

  Попередній матеріал
  Суд арештував поплічника бойовиків, який передавав інформацію про дислокацію ЗСУ
  Наступний матеріал
  Міжнародна пошукова місія зняла відеозвернення до свідків у розслідуванні катастрофи рейсу MH17