5.ua

На Донеччині пройшли тренування військ ППО

Тренування військ протиповітряної оборони влаштували на Донеччині.

Зокрема, відпрацювали роботу різних підрозділів, від спостережних до тих, хто має безпосередньо знешкоджувати небесні цілі.

Систему стеження за рухом в небі "Віраж" розробили в Україні. На екрані видно ситуацію над усією зоною АТО. Пересування усіх літальних апаратів – від безпілотників до літаків – фіксують радіолокаційні станції. Військові інформацію обробляють та вносять дані до єдиної бази. На мапі вказані і місця дислокації українських військ. Щоправда, журналістам їх не показують – військова таємниця. 

На деяких пунктах спостереження ведуть просто неба, без комп’ютерів і програм. З обладнання - лише спеціальна оптика. Побачивши літаючий об’єкт – передусім визначають що рухається – літак, вертоліт, як високо, як низько, з якою швидкістю. А також визначають координати та дивляться на розпізнавальні знаки. Далі – відомості передають на командний пункт

Далі – постріл із сигнальної ракети - як повідомлення для наступних постів.

Такі позиції облаштовані і для ведення бою. До прикладу, з переносного зенітно-ракетного комплексу "Ігла" можна поцілити вертоліт чи літак, що летить на низькій висоті - до 2 кілометрів. Якщо об’єкт ідентифікували як ворожий, за сигналом командного пункту виїжджає зенітно-ракетний комплекс.

Дотепер, в антитерористичній операції протиповітряні війська багато роботи не мали. Здебільшого полювали на ворожі безпілотники. Утім останнім часом їх поменшало – останні тут фіксували з місяць тому.

Щоби бійці не втрачали навички, на позиціях регулярно влаштовують тренування. 

Попередній матеріал
У Парижі стрілянина та вибухи, щонайменше 18 загиблих - ЗМІ
Наступний матеріал
Теракти у Парижі: 60 загиблих, 100 заручників, оголошено надзвичайний стан - ЗМІ