На Донбасі Порошенко представив мирний план з врегулювання ситуації на Сході

  Президент України Петро Порошенко під час першої робочої поїздки на Донбас, яка відбулася сьогодні, представив мирний план з врегулювання ситуації в східних регіонах держави. Про це повідомляє прес-служба глави держави.


  Згідно з повідомленням, план складається з 15 кроків та передбачає гарантії безпеки для всіх учасників переговорів, звільнення від кримінальної відповідальності тих, хто склав зброю і не здійснив тяжких злочинів, звільнення заручників.

  Крім цього, планується створити 10-ти кілометрову буферну зону на українсько-російському державному кордоні.

  План передбачає вивід незаконних збройних формувань, створення гарантованого коридору для виходу російських і українських найманців, роззброєння.

  Також планується створити в структурі МВС підрозділи для здійснення спільного патрулювання.

  Згідно з планом, незаконно утримувані адміністративні будівлі в Донецькій і Луганській областях мають бути звільнені.

  Серед кроків також - відновлення діяльності місцевих органів влади, поновлення центрального теле- і радіомовлення у Донецькій і Луганській областях.

  План передбачає кроки з децентралізації влади (шляхом обрання виконкомів, захист російської мови; проект змін до Конституції).

  "Кандидатури керівників обласних державних адміністрацій будуть узгоджуватися з представниками Донбасу", - зазначили у прес-службі.

  Крім того, план передбачає проведення дострокових місцевих і парламентських виборів.

  Також йдеться про програму створення робочих місць в регіоні і відновлення об'єктів промисловості і соціальної інфраструктури.
  Попередній матеріал
  Золотовалютні резерви НБУ зменшилися на близько $113 млн
  Наступний матеріал
  Поставки російського газу через Україну до ЄС є стабільними