обсє
atn.ua

На Донбасі діти страждають від стресу, викликаного мілітаризацією навколишнього світу - ОБСЄ

  Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг звернув увагу на мілітаризацію життя дітей у контрольованих бойовиками районах Донецької та Луганської областей.

  Про це Хуг повідомив на брифінгу в четвер у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ми напряму спостерігали збільшення мілітаризації щоденного життя дітей. Спостерігачі бачили озброєних людей, які патрулюють дитячий майданчик у Горлівці, що знаходиться під контролем так званої "ДНР". А ситуація, коли дитині для того, щоб потрапити до школи, треба пройти пункт пропуску, стала вже рутинною для деяких дітей. У деяких випадках діти повинні довго чекати на цих пропускних пунктах", - зазначив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

  Він повідомив, що, за словами вчителів, діти в таких умовах страждають. "Вони страждають від стресу, який викликав цей конфлікт", - наголосив Хуг.

  Він розповів, що по обидва боки конфлікту спостерігається тенденція зміни мови навчання в деяких школах. "У деяких регіонах, підконтрольних так званим "ДНР" і "ЛНР", спостерігачам сказали, що підручники у школи надходять із РФ. По обидві сторони лінії зіткнення мова навчання в деяких школах, не в усіх, змінилася. У деяких районах, підконтрольних офіційному Києву, школи переходять з російської на українську мову, зворотна ситуація має місце в тих школах, які непідконтрольні українському уряду", - зазначив Хуг.

  Попередній матеріал
  Хуг: На зустрічі Тристоронньої контактної групи домовлялися про умови відведення важкого озброєння
  Наступний матеріал
  МВС запустить базу даних банківських карток та мобільних номерів шахраїв