www.polradio.pl

МЗС закликало ООН вимагати від Росії вивести свої війська з Донбасу

  Понад 9 тисяч мирних мешканців Донбасу загинули, щонайменше 20 тисяч – поранені.

  Така кількість жертв за два неповних роки  збройної агресії Росії на Сході України. Це за підрахунками ООН, повідомляє вітчизняне МЗС. Зовнішньополітичне відомство опублікувало заяву з нагоди 41-ї річниці резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Визначення агресії".

  У документі Україна закликає країни-члени організації об'єднаних націй вимагати від Росії вивести свої збройні сили з Донбасу та деокупувати Крим. Йдеться, зокрема, про припинення порушення повітряного, морського та сухопутного кордону України, постачання зброї та військової техніки бойовикам. А також про скасування усіх актів, що спрямовані на легалізацію незаконної анексії Кримського півострова.

  Нагадаємо, ООН оприлюднила свій звіт щодо жертв російської агресії на Донбасі 9 грудня. До статистки загиблих та поранених увійшли як представники Збройних сил України, так і мирне населення і втрати російських збройних формувань. Автори звіту звернули увагу також на кричущі порушення прав людини у конфліктному регіоні. Йдеться про тортури, вбивства та безправне становище мирного населення.

  Попередній матеріал
  Єврокомісія хоче "м'яко прописати" умови надання українцям безвізового режиму за півроку - нардеп
  Наступний матеріал
  Замість Єгипту та Туреччини росіянам запропонують "Асад тури" – поїздки у зону боїв до Сирії